Dance-punk: Rozdiel medzi revíziami

d
typo
d (r2.7.2) (robot Pridal: ja:ダンス・パンク)
d (typo)
 
== Predchodcovia ==
Mnoho skupín v post-punkovej ére prijalo rytmickejšie tempo, spojené z tancom. Tieto skupiny boli ovplyvnené [[disko]]m, [[funk]]om, a dalšímiďalšími tanečnými žánrami populárnymi v tej dobe a aj práce umelcov ako [[David Bowie]],<ref>Stephen Thomas Erlewine, Young Americans review, Allmusic. [http://www.allmusic.com/album/young-americans-r2487] Access date: September 8, 2008.</ref> [[Brian Eno]], [[Iggy Pop]] a niektoré nahrávky nemeckých skupín podobné [[krautrock]]u. Vplyv 80-tych rokov mali skupiny [[Public Image Ltd.]],<ref>Andy Kellman, Metal Box review, Allmusic. [http://www.allmusic.com/album/metal-box-r214944] Access date: September 8, 2008.</ref><ref name=cl>Swaminathan, Nikhil (2003-12-25) - [http://atlanta.creativeloafing.com/gyrobase/Content?oid=oid%3A14439 Dance-punk ends scenester dormancy]</ref> [[Gang of Four]],<ref name="Reynolds" /><ref name=cl/><ref>John Dougan, Gang of Four bio, Allmusic. [http://www.allmusic.com/artist/gang-of-four-p4337] Access date: September 8, 2008.</ref> [[New Order]],<ref>Jason Ankeny, New Order bio, Allmusic. [http://www.allmusic.com/artist/new-order-p5017] Access date: September 8, 2008.</ref> [[Killing Joke]],<ref>Stephen Thomas Erlewine & John Dougan, Killing Joke bio, Allmusic. [http://www.allmusic.com/artist/killing-joke-p4677] Access date: September 8, 2008.</ref> [[The Cure]],<ref>Tim Sendra, The Head On the Door review, Allmusic. [http://www.allmusic.com/album/the-head-on-the-door-r4921] Access date: September 8, 2008.</ref> a [[Siouxsie and the Banshees]].<ref>David Cleary, Tinderbox review, Allmusic. [http://www.allmusic.com/album/tinderbox-r18090] Access date: September 8, 2008.</ref> Dance-punk v New Yorku hrali skupiny ako [[Material]],<ref>Jason Ankeny, Material bio, Allmusic. [http://www.allmusic.com/artist/material-p4856] Access date: September 8, 2008.</ref> [[The B-52's]], [[James Chance and the Contortions]],<ref name="Reynolds" /> [[Cristina Monet]], [[ESG]] a [[Liquid Liquid]].<ref>Stephen Thomas Erlewine, Talking Heads bio, Allmusic. [http://www.allmusic.com/artist/talking-heads-p5594] Access date: September 8, 2008.</ref> Nemecká punk speváčka [[Nina Hagen]] mala undergroundový tanečný hit „New York New York“, ktorý spájal punkový (a operový) spev s disko beatmi.<ref name="Reynolds" /> Proto-dance-punkové scény sa tiež vyvinuli v Nemecko ([[Neue Deutsche Welle]]), Francúzsku ([[Coldwave]]) a v Brazílii. Skorí predchodcovia dance-punku sa významne prekrývali so žánrami ako [[synthpop]], [[electropop]], [[new wave]], [[art punk]], a niektoré tiež [[gothic rock]].
 
== Referencie ==
* [[Elektronický rock]]
 
[[Kategória:PunkovéPunkrockové hudobné žánre]]
[[Kategória:Disko]]
 
74 532

úprav