Diskusia s redaktorom:Beren: Rozdiel medzi revíziami

::::Ale zároveň je to umělecké jméno, pod nímž je známá. Proč není důležité, v jaké podobě se skutečně ve věrohodných zdrojích ve slovenštině používá? Protože když se budeme zabývat jen předpisy, a sami je budeme aplikovat podle vlastního uvážení bez ohledu na nepoužívanost, dojdeme jen k vlastnímu výzkumu. A k tomu, že Wikipedie bude nepoužitelná, protože nebude reflektovat skutečné užití termínů, ale názory kodifikátorů. Ztratí neutrální úhel pohledu. --[[Redaktor:Beren|Beren]] ([[Diskusia s redaktorom:Beren|diskusia]]) 14:02, 6. december 2012 (UTC)
::::Umelecké meno? Veď Yoko Ono je anglický prepis, nič viac. A nenapadá mi dôveryhodnejší zdroj ako ako samotné pravidlá. Čo sa teraz máme počtom výskytov v google alebo čo iné navrhuješ? Nejaké preklady o Beatles asi nebudú dostatočne autoritatívne. Z Yoko Ono je presmerovanie, takže ju každý na wiki nájde bez problémov. Vlastné uváženie? Veď práve na vlastné mená, geografické názvy а názvy firiem sú tie prepisy potrebné. Presne na to ich aplikujeme. [[Redaktor:Vasiľ|Vasiľ]] ([[Diskusia s redaktorom:Vasiľ|diskusia]]) 14:08, 6. december 2012 (UTC)
:::::Aha, takže překladatelé a autoři, kteří se tím živí a daným tématem se zabývali, jsou méně autoritativní než (někteří) wikipedisté, aby rozhodli, co z pravidel a výjimek v pravidlech pravopisu je vhodné v tom daném případě použít. Bez komentáře. --[[Redaktor:Beren|Beren]] ([[Diskusia s redaktorom:Beren|diskusia]]) 14:1415, 6. december 2012 (UTC)
100

úprav