Diskusia:Vlajka Česka: Rozdiel medzi revíziami

Pridaných 1 226 bajtov ,  pred 14 rokmi
Poznámka k nestrannosti
(Poznámka k nestrannosti)
 
Jaromir, pises, ze Cesko pouziva cesku vlajku. Tato vlajka bola vytvorena pri vzniku CSR, predtym sa nikdy nepouzivala. Modra farba mala symbolizovat Slovensko. A tvoj nazor, ze CR by pravdepodobne i tak pouzivala takuto vlajku, je naozaj len spekulacia a mizerny argument. Boris 14.3.2007
 
== Poznámka k nestrannosti ==
 
Vidím, že už se zde rozvinula velmi bohatá a bouřlivá česko-slovenská debata...
 
Popravdě řečeno jsem nikdy neslyšel o tom, že by při dělení bývalé federace kdosi zkoušel českou vlajku tvořenou znakem na české bikolóře. Můžete to nějak doložit? Připadá mi to doslova "vycucané z prstu".
 
Osobně si nemyslím, že v roce 1992 někdo reálně uvažoval o jakékoli jiné české vlajce. Pokus se světlejší modrou je toho důkazem. Většina Čechů navíc dělení společného státu chápala jako iniciativu slováků, kteří si ve volbách zcela dobrovolně (z českého pohledu zcela nepochopitelně) zvolili Vladimíra Mečiara, čímž také podepsali nad federací rozsudek smrti, neboť Mečiar samostatný Slovenský stát halasně prosazoval. Subjektivně a z Čech nahlíženo to tedy vypadalo tak, že "slováci rozbili federaci a ještě nám chtějí vzít vlajku". Přijetí Československé vlajky Českou republikou bych tedy chápal jako velmi výrazné přihlášení se k odkazu a tradicím Československé republiky a také jako výraz roztrpčení nad jejím rozpadem... --[[Redaktor:Sandik|Martin Šanda]] 01:46, 3. apríl 2007 (UTC)
9

úprav