Otvoriť hlavné menu

FIA World Endurance Championship 2018–19

Zloženie tímovUpraviť

LMP1Upraviť

Tím Auto Motor Hybrid Pneu Číslo Meno jazdca Kolá
  Rebellion Racing Rebellion R13 Gibson GL458 4.5 L V8 M 1   André Lotterer 1–5, 7–8
  Neel Jani Všetky
  Bruno Senna Všetky
  Mathias Beche 6
3   Thomas Laurent Všetky
  Gustavo Menezes Všetky
  Mathias Beche 1–5
  Nathanaël Berthon 6–8
  ByKolles Racing Team ENSO CLM P1/01 Nismo VRX30A 3.0 L Turbo V6
Gibson GL458 4.5 L V8
M 4   Oliver Webb 1–5, 7–8
  Tom Dillmann 1–2, 4–5, 7–8
  Dominik Kraihamer 1–2
  René Binder 3
  James Rossiter 4–5
  Paolo Ruberti 6–8
  CEFC TRSM Racing Ginetta G60-LT-P1 Mecachrome V634P1 3.4 L Turbo V6 M 5   Charlie Robertson 1–2
  Dean Stoneman 1
  Léo Roussel 2
  Michael Simpson 2
6   Oliver Rowland 1–2
  Alex Brundle 1–2
  Oliver Turvey 1–2
  Toyota Gazoo Racing Toyota TS050 Hybrid Toyota 2.4 L Turbo V6 Hybrid Hybrid M 7   Mike Conway Všetky
  Kamui Kobayashi Všetky
  José María López Všetky
8   Fernando Alonso Všetky
  Sébastien Buemi Všetky
  Kazuki Nakajima Všetky
  DragonSpeed BR Engineering BR1 Gibson GL458 4.5 L V8 M 10   Ben Hanley 1–6, 8
  Henrik Hedman 1–3, 6, 8
  Pietro Fittipaldi 1
  Renger van der Zande 2–3, 5–6, 8
  James Allen 4–5
  SMP Racing BR Engineering BR1 AER P60B 2.4 L Turbo V6 M 11   Mikhail Aleshin Všetky
  Vitaly Petrov Všetky
  Jenson Button 2–5
  Brendon Hartley 6
  Stoffel Vandoorne 7–8
17   Stéphane Sarrazin Všetky
  Egor Orudzhev Všetky
  Matevos Isaakyan 1–2, 4–5
  Sergey Sirotkin 6–8

LMP2Upraviť

Všetky prototypy LMP2 používajú motory Gibson GK428 4.2 L V8.

Tím Auto Pneu Číslo Meno jazdca Kolá
  TDS Racing Oreca 07 D 28   François Perrodo Všetky
  Matthieu Vaxivière Všetky
  Loïc Duval 1–3, 5–6, 8
  Jean-Éric Vergne 4
  Norman Nato 7
  Racing Team Nederland Dallara P217 M 29   Giedo van der Garde Všetky
  Frits van Eerd Všetky
  Jan Lammers 1–2
  Nyck de Vries 3–8
  DragonSpeed Oreca 07 M 31   Roberto González Všetky
  Pastor Maldonado Všetky
  Nathanaël Berthon 1–2
  Anthony Davidson 3–8
  Signatech Alpine Matmut Alpine A470 D
M
36   Nicolas Lapierre Všetky
  André Negrão Všetky
  Pierre Thiriet Všetky
  Jackie Chan DC Racing Oreca 07 D 37   Jazeman Jaafar 1–5
  Weiron Tan 1–5
  Nabil Jeffri 1–5
  David Heinemeier Hansson 6–8
  Jordan King 6–8
  Will Stevens 6–7
  Ricky Taylor 8
38   Ho-Pin Tung Všetky
  Gabriel Aubry Všetky
  Stéphane Richelmi Všetky
  Larbre Compétition Ligier JS P217 M 50   Erwin Creed Všetky
  Romano Ricci Všetky
  Julien Canal 1
  Thomas Dagoneau 2
  Yoshiharu Mori 3
  Keiko Ihara 4
  Enzo Guibbert 5
  Gunnar Jeannette 6
  Nicholas Boulle 7–8

LMGTE ProUpraviť

Tím Auto Motor Pneu Číslo Meno jazdca Kolá
  AF Corse Ferrari 488 GTE Evo Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 M 51   James Calado Všetky
  Alessandro Pier Guidi Všetky
  Daniel Serra 2, 6, 8
71   Sam Bird Všetky
  Davide Rigon Všetky
  Miguel Molina 2, 6, 8
  Ford Chip Ganassi Team UK Ford GT Ford EcoBoost 3.5 L Turbo V6 M 66   Stefan Mücke Všetky
  Oliver Pla Všetky
  Billy Johnson 1–2, 6, 8
67   Andy Priaulx Všetky
  Harry Tincknell Všetky
  Tony Kanaan 1–2
  Jonathan Bomarito 6, 8
  BMW Team MTEK BMW M8 GTE BMW S63 4.0 L Turbo V8 M 81   Nick Catsburg Všetky
  Martin Tomczyk Všetky
  Philipp Eng 2, 8
  Alexander Sims 6
82   António Félix da Costa Všetky
  Tom Blomqvist 1, 4–5
  Augusto Farfus 2–3, 6–8
  Alexander Sims 2
  Bruno Spengler 6
  Jesse Krohn 8
  Porsche GT Team Porsche 911 RSR Porsche 4.0 L Boxer-6 M 91   Gianmaria Bruni Všetky
  Richard Lietz Všetky
  Frédéric Makowiecki 2, 8
92   Michael Christensen Všetky
  Kévin Estre Všetky
  Laurens Vanthoor 2, 8
  Aston Martin Racing Aston Martin Vantage GTE Aston Martin 4.0 L Turbo V8 M 95   Marco Sørensen Všetky
  Nicki Thiim Všetky
  Darren Turner 1–2, 6, 8
97   Alex Lynn Všetky
  Maxime Martin Všetky
  Jonathan Adam 1–2, 8


LMGTE AmUpraviť

Tím Auto Motor Pneu Číslo Meno jazdca Kolá
  Spirit of Race Ferrari 488 GTE Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 M 54   Francesco Castellacci Všetky
  Giancarlo Fisichella Všetky
  Thomas Flöhr Všetky
  Team Project 1 Porsche 911 RSR Porsche 4.0 L Boxer-6 M 56   Jörg Bergmeister Všetky
  Patrick Lindsey Všetky
  Egidio Perfetti Všetky
  Clearwater Racing Ferrari 488 GTE Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 M 61   Matt Griffin Všetky
  Keita Sawa 1–5
  Weng Sun Mok 1–5
  Luís Pérez Companc 6–8
  Matteo Cressoni 6–8
  MR Racing Ferrari 488 GTE Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 M 70   Olivier Beretta Všetky
  Eddie Cheever III Všetky
  Motoaki Ishikawa Všetky
  Dempsey-Proton Racing Porsche 911 RSR Porsche 4.0 L Boxer-6 M 77   Matt Campbell Všetky
  Christian Ried Všetky
  Julien Andlauer 1–6, 8
  Riccardo Pera 7
88   Matteo Cairoli Všetky
  Giorgio Roda 1–4, 6–8
  Khalid Al-Qubaisi 1–2, 5
  Gianluca Roda 3, 6–7
  Satoshi Hoshino 4
  Riccardo Pera 5
  Gulf Racing UK Porsche 911 RSR Porsche 4.0 L Boxer-6 M 86   Michael Wainwright Všetky
  Ben Barker Všetky
  Alex Davison 1–3
  Thomas Preining 4–8
  TF Sport Aston Martin Vantage GTE Aston Martin 4.5 L V8 M 90   Charlie Eastwood Všetky
  Salih Yoluç Všetky
  Euan Hankey 1–2, 7–8
  Jonathan Adam 3–6
  Aston Martin Racing Aston Martin Vantage GTE Aston Martin 4.5 L V8 M 98   Paul Dalla Lana Všetky
  Pedro Lamy Všetky
  Mathias Lauda Všetky

KalendárUpraviť

Kolo Preteky Okruh Dátum
1 6 hodín Spa-Francorchamps   Circuit de Spa-Francorchamps 5. máj 2018
2 24 hodín Le Mans   Circuit de la Sarthe 16–17. jún 2018
3 6 hodín Silverstonu   Silverstone Circuit 19. august 2018
4 6 hodín Fuji   Fuji Speedway 14. október 2018
5 6 hodín Šanghaja   Shanghai International Circuit 18. november 2018
6 1000 míľ Sebringu   Sebring International Raceway 15. marec 2019
7 6 hodín Spa-Francorchamps   Circuit de Spa-Francorchamps 4. máj 2019
8 24 hodín Le Mans   Circuit de la Sarthe 15–16. jún 2019
Zdroj:[1]

Výsledky a umiestnenieUpraviť

VýsledkyUpraviť

Kolo Okruh Víťaz LMP1 Víťaz LMP2 Víťaz LMGTE Pro Víťaz LMGTE Am
1   Spa-Francorchamps   #8 Toyota Gazoo Racing   #38 Jackie Chan DC Racing   #66 Ford Chip Ganassi Team UK   #98 Aston Martin Racing
  Fernando Alonso
  Sébastien Buemi
  Kazuki Nakajima
  Gabriel Aubry
  Stéphane Richelmi
  Ho-Pin Tung
  Billy Johnson
  Stefan Mücke
  Oliver Pla
  Paul Dalla Lana
  Pedro Lamy
  Mathias Lauda
2   Le Mans   #8 Toyota Gazoo Racing   #36 Signatech Alpine Matmut   #92 Porsche GT Team   #77 Dempsey-Proton Racing
  Fernando Alonso
  Sébastien Buemi
  Kazuki Nakajima
  Nicolas Lapierre
  André Negrão
  Pierre Thiriet
  Michael Christensen
  Kévin Estre
  Laurens Vanthoor
  Julien Andlauer
  Matt Campbell
  Christian Ried
3   Silverstone   #3 Rebellion Racing   #38 Jackie Chan DC Racing   #51 AF Corse   #77 Dempsey-Proton Racing
  Mathias Beche
  Thomas Laurent
  Gustavo Menezes
  Gabriel Aubry
  Stéphane Richelmi
  Ho-Pin Tung
  James Calado
  Alessandro Pier Guidi
  Julien Andlauer
  Matt Campbell
  Christian Ried
4   Fuji   #7 Toyota Gazoo Racing   #37 Jackie Chan DC Racing   #92 Porsche GT Team   #56 Team Project 1
  Mike Conway
  Kamui Kobayashi
  José María López
  Jazeman Jaafar
  Nabil Jeffri
  Weiron Tan
  Michael Christensen
  Kévin Estre
  Jörg Bergmeister
  Patrick Lindsey
  Egidio Perfetti
5   Šanghaj   #7 Toyota Gazoo Racing   #38 Jackie Chan DC Racing   #95 Aston Martin Racing   #77 Dempsey-Proton Racing
  Mike Conway
  Kamui Kobayashi
  José María López
  Gabriel Aubry
  Stéphane Richelmi
  Ho-Pin Tung
  Marco Sørensen
  Nicki Thiim
  Julien Andlauer
  Matt Campbell
  Christian Ried
6   Sebring   #8 Toyota Gazoo Racing   #37 Jackie Chan DC Racing   #91 Porsche GT Team   #77 Dempsey-Proton Racing
  Fernando Alonso
  Sébastien Buemi
  Kazuki Nakajima
  David Heinemeier Hansson
  Jordan King
  Will Stevens
  Gianmaria Bruni
  Richard Lietz
  Julien Andlauer
  Matt Campbell
  Christian Ried
7   Spa-Francorchamps   #8 Toyota Gazoo Racing   #31 DragonSpeed   #97 Aston Martin Racing   #77 Dempsey-Proton Racing
  Fernando Alonso
  Sébastien Buemi
  Kazuki Nakajima
  Anthony Davidson
  Roberto González
  Pastor Maldonado
  Alex Lynn
  Maxime Martin
  Matt Campbell
  Riccardo Pera
  Christian Ried
8   Le Mans   #8 Toyota Gazoo Racing   #36 Signatech Alpine Matmut   #51 AF Corse   #56 Team Project 1
  Fernando Alonso
  Sébastien Buemi
  Kazuki Nakajima
  Nicolas Lapierre
  André Negrão
  Pierre Thiriet
  James Calado
  Alessandro Pier Guidi
  Daniel Serra
  Jörg Bergmeister
  Patrick Lindsey
  Egidio Perfetti

Bodovací systémUpraviť

Len tímy, ktoré pretekali počas každých pretekov v sezóne sa môžu uchádzať o tituly a trofeje v šampionáte. Jeden bod je udeľovaný tímu a jazdcom v tíme, ktorý získal pole position v každej kategórii.

Preteky Umiestnenie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie klasifikované
6 hodín 25 18 15 12 10 8 6 4 2 1 0,5
Le Mans 38 27 23 18 15 12 9 6 3 2 1
Sebring 32 23 19 15 13 10 8 5 3 2 1

MajstrovstváUpraviť

LMP World Endurance Drivers' ChampionshipUpraviť

Poz. Jazdec Tím SPA
 
LMS
 
SIL
 
FUJ
 
SHA
 
SEB
 
SPA
 
LMS
 
Body
1   Fernando Alonso   Toyota Gazoo Racing 1 1 DSQ 2 2 1 1 1 198
1   Sébastien Buemi   Toyota Gazoo Racing 1 1 DSQ 2 2 1 1 1 198
1   Kazuki Nakajima   Toyota Gazoo Racing 1 1 DSQ 2 2 1 1 1 198
2   Mike Conway   Toyota Gazoo Racing 2 2 DSQ 1 1 2 6 2 157
2   Kamui Kobayashi   Toyota Gazoo Racing 2 2 DSQ 1 1 2 6 2 157
2   José María López   Toyota Gazoo Racing 2 2 DSQ 1 1 2 6 2 157
3   Thomas Laurent   Rebellion Racing 3 3 1 Ret 5 7 2 5 114
3   Gustavo Menezes   Rebellion Racing 3 3 1 Ret 5 7 2 5 114
4   Mikhail Aleshin   SMP Racing 5 Ret Ret 4 3 3 3 3 94
4   Vitaly Petrov   SMP Racing 5 Ret Ret 4 3 3 3 3 94
5   Neel Jani   Rebellion Racing DSQ 4 2 3 4 Ret 5 4 91
5   André Lotterer   Rebellion Racing DSQ 4 2 3 4 Ret 5 4 91
6   Mathias Beche   Rebellion Racing 3 3 1 Ret 5 Ret 73
7   Bruno Senna   Rebellion Racing DSQ 4 WD 3 4 Ret 5 4 73
8   Nicolas Lapierre   Signatech Alpine Matmut 7 5 6 8 9 5 8 6 64
8   Pierre Thiriet   Signatech Alpine Matmut 7 5 6 8 9 5 8 6 64
8   André Negrão   Signatech Alpine Matmut 7 5 6 8 9 5 8 6 64
9   Nathanaël Berthon   DragonSpeed 10 7 51
  Rebellion Racing 7 2 5
10   Ho-Pin Tung   Jackie Chan DC Racing 6 8 4 7 7 10 9 7 51
10   Gabriel Aubry   Jackie Chan DC Racing 6 8 4 7 7 10 9 7 51
10   Stéphane Richelmi   Jackie Chan DC Racing 6 8 4 7 7 10 9 7 51
11   Stoffel Vandoorne   SMP Racing 3 3 38
12   Roberto González   DragonSpeed 10 7 7 11 8 6 7 Ret 36,5
12   Pastor Maldonado   DragonSpeed 10 7 7 11 8 6 7 Ret 36,5
13   Jazeman Jaafar   Jackie Chan DC Racing 8 6 5 6 10 35
13   Nabil Jeffri   Jackie Chan DC Racing 8 6 5 6 10 35
13   Weiron Tan   Jackie Chan DC Racing 8 6 5 6 10 35
14   Egor Orudzhev   SMP Racing Ret Ret 3 Ret Ret NC 4 Ret 27
14   Stéphane Sarrazin   SMP Racing Ret Ret 3 Ret Ret NC 4 Ret 27
15   Jenson Button   SMP Racing Ret Ret 4 3 27
16   Anthony Davidson   DragonSpeed 7 11 8 6 7 Ret 26,5
17   Oliver Webb   ByKolles Racing Team 4 Ret Ret 5 Ret 14 Ret 22,5
17   Tom Dillmann   ByKolles Racing Team 4 Ret 5 Ret 14 Ret 22,5
18   Brendon Hartley   SMP Racing 3 19
19   Jordan King   Jackie Chan DC Racing 4 12 Ret 15,5
19   David Heinemeier Hansson   Jackie Chan DC Racing 4 12 Ret 15,5
19   Will Stevens   Jackie Chan DC Racing 4 12 15,5
20   Erwin Creed   Larbre Compétition 11 10 9 10 12 8 13 9 14,5
20   Romano Ricci   Larbre Compétition 11 10 9 10 12 8 13 9 14,5
21   Giedo van der Garde   Racing Team Nederland 12 9 8 12 11 9 11 10 14
21   Frits van Eerd   Racing Team Nederland 12 9 8 12 11 9 11 10 14
22   Dominik Kraihamer   ByKolles Racing Team 4 Ret 12
23   Sergey Sirotkin   SMP Racing NC 4 Ret 12
24   François Perrodo   TDS Racing 9 DSQ 10 9 NC NC 10 8 12
24   Matthieu Vaxivière   TDS Racing 9 DSQ 10 9 NC NC 10 8 12
25   Nyck de Vries   Racing Team Nederland 8 12 11 9 11 10 10,5
Poz. Jazdec Tím SPA
 
LMS
 
SIL
 
FUJ
 
SHA
 
SEB
 
SPA
 
LMS
 
Body
Farba Výsledok
Zlatá Víťaz
Strieborná 2. miesto
Bronzová 3. miesto
Zelená Iné umiestnenie, bodované
Modrá Iné umiestnenie, bez bodov
Neklasifikovaný, dokončil (NC)
Purpurová Neklasifikovaný, nedokončil (Ret)
Červená Nekvalifikoval sa (DNQ)
Nepredkvalifikoval sa (DNPQ)
Čierna Diskvalifikovaný (DSQ)
Biela Neštartoval (DNS)
Závod zrušený (C)
Bez farby Netrénoval (DNP)
Vylúčený (EX)
Neprišiel (DNA)
Odstúpil (WD)
Tučné - Pole position
Kurzíva - najrýchlejšie kolo
- nedokončil, no pre odjazdenie 90% pretekov klasifikovaný

LMP1 World Endurance ChampionshipUpraviť

Poz. Tím SPA
 
LMS
 
SIL
 
FUJ
 
SHA
 
SEB
 
SPA
 
LMS
 
Body
1   Toyota Gazoo Racing 1 1 DSQ 1 1 1 1 1 216
2   Rebellion Racing 3 3 1 3 4 7 2 4 134
3   SMP Racing 5 Ret 3 4 3 3 3 3 109
4   ByKolles Racing Team 4 Ret Ret 5 Ret 34 Ret 22,5
5   DragonSpeed DNS Ret 25 Ret 6 Ret Ret 8,5
6   CEFC TRSM Racing WD 41 1

GTE World Endurance Drivers' ChampionshipUpraviť

Poz. Jazdec Tím SPA
 
LMS
 
SIL
 
FUJ
 
SHA
 
SEB
 
SPA
 
LMS
 
Body
1   Michael Christensen   Porsche GT Team 2 1 3 1 3 111
1   Kévin Estre   Porsche GT Team 2 1 3 1 3 111
2   Stefan Mücke   Ford Chip Ganassi Team UK 1 3 6 8 7 68
2   Oliver Pla   Ford Chip Ganassi Team UK 1 3 6 8 7 68
3   Gianmaria Bruni   Porsche GT Team 4 2 DSQ 5 2 68
3   Richard Lietz   Porsche GT Team 4 2 DSQ 5 2 68
4   James Calado   AF Corse 15 4 1 4 5 65,5
4   Alessandro Pier Guidi   AF Corse 15 4 1 4 5 65,5
5   Nicki Thiim   Aston Martin Racing 7 5 17 6 1 55,5
5   Marco Sørensen   Aston Martin Racing 7 5 17 6 1 55,5
6   Billy Johnson   Ford Chip Ganassi Team UK 1 3 48
7   Laurens Vanthoor   Porsche GT Team 1 38
8   Harry Tincknell   Ford Chip Ganassi Team UK Ret 12 2 3 9 37
8   Andy Priaulx   Ford Chip Ganassi Team UK Ret 12 2 3 9 37
9   Davide Rigon   AF Corse 3 6 16 10 6 36,5
9   Sam Bird   AF Corse 3 6 16 10 6 36,5
10   Alex Lynn   Aston Martin Racing 6 13 4 9 4 35
10   Maxime Martin   Aston Martin Racing 6 13 4 9 4 35
11   António Félix da Costa   BMW Team MTEK 5 Ret Ret 2 10 29
11   Tom Blomqvist   BMW Team MTEK 5 2 10 29
12   Frédéric Makowiecki   Porsche GT Team 2 28
13   Martin Tomczyk   BMW Team MTEK 8 9 5 7 8 27
13   Nick Catsburg   BMW Team MTEK 8 9 5 7 8 27
14   Darren Turner   Aston Martin Racing 7 5 21
15   Daniel Serra   AF Corse 4 18
16   Jonathan Adam   Aston Martin Racing 6 13 14
  TF Sport 8 13 18
17   Miguel Molina   AF Corse 6 12
15   Giancarlo Fisichella   Spirit of Race 17 8 15 16 14 8
15   Francesco Castellacci   Spirit of Race 17 8 15 16 14 8
15   Thomas Flöhr   Spirit of Race 17 8 15 16 14 8
Poz. Jazdec Tím SPA
 
LMS
 
SIL
 
FUJ
 
SHA
 
SEB
 
SPA
 
LMS
 
Body
Farba Výsledok
Zlatá Víťaz
Strieborná 2. miesto
Bronzová 3. miesto
Zelená Iné umiestnenie, bodované
Modrá Iné umiestnenie, bez bodov
Neklasifikovaný, dokončil (NC)
Purpurová Neklasifikovaný, nedokončil (Ret)
Červená Nekvalifikoval sa (DNQ)
Nepredkvalifikoval sa (DNPQ)
Čierna Diskvalifikovaný (DSQ)
Biela Neštartoval (DNS)
Závod zrušený (C)
Bez farby Netrénoval (DNP)
Vylúčený (EX)
Neprišiel (DNA)
Odstúpil (WD)
Tučné - Pole position
Kurzíva - najrýchlejšie kolo
- nedokončil, no pre odjazdenie 90% pretekov klasifikovaný

GTE World Endurance Manufacturers' ChampionshipUpraviť

Poz. Výrobca SPA
 
LMS
 
SIL
 
FUJ
 
SHA
 
SEB
 
SPA
 
LMS
 
Body
1   Porsche 2 1 3 1 2 1 3 2 288
4 2 9 5 3 5 8 5
2   Ferrari 3 4 1 4 5 4 2 1 194
11 6 11 10 6 6 6 9
3   Ford 1 3 2 3 7 3 5 3 178
Ret 12 6 8 9 18 10 4
4   Aston Martin 6 5 4 6 1 8 1 12 136
7 13 8 9 4 9 7 14
5   BMW 5 9 5 2 8 2 4 6 114
8 Ret Ret 7 10 7 9 15

TrojefeUpraviť

Endurance Trophy for LMP2 DriversUpraviť

Poz. Jazdec Tím SPA
 
LMS
 
SIL
 
FUJ
 
SHA
 
SEB
 
SPA
 
LMS
 
Body
1   Ho-Pin Tung   Jackie Chan DC Racing 1 4 1 2 1 112
1   Gabriel Aubry   Jackie Chan DC Racing 1 4 1 2 1 112
1   Stéphane Richelmi   Jackie Chan DC Racing 1 4 1 2 1 112
2   Nicolas Lapierre   Signatech Alpine Matmut 2 1 3 3 3 102
2   André Negrão   Signatech Alpine Matmut 2 1 3 3 3 102
2   Pierre Thiriet   Signatech Alpine Matmut 2 1 3 3 3 102
3   Jazeman Jaafar   Jackie Chan DC Racing 3 2 2 1 4 98
3   Nabil Jeffri   Jackie Chan DC Racing 3 2 2 1 4 98
3   Weiron Tan   Jackie Chan DC Racing 3 2 2 1 4 98
4   Roberto González   DragonSpeed 5 3 4 6 2 73
4   Pastor Maldonado   DragonSpeed 5 3 4 6 2 73
5   Giedo van der Garde   Racing Team Nederland 7 5 5 7 5 47
5   Frits van Eerd   Racing Team Nederland 7 5 5 7 5 47
6   Erwin Creed   Larbre Compétition 6 6 6 5 6 46
6   Romano Ricci   Larbre Compétition 6 6 6 5 6 46
7   Anthony Davidson   DragonSpeed 4 6 2 39
8   Nathanaël Berthon   DragonSpeed 5 3 34
9   François Perrodo   TDS Racing 4 DSQ 7 4 Ret 30
9   Matthieu Vaxiviere   TDS Racing 4 DSQ 7 4 Ret 30
10   Nyck de Vries   Racing Team Nederland 5 7 5 26
11   Jan Lammers   Racing Team Nederland 7 5 21
12   Loïc Duval   TDS Racing 4 DSQ 7 Ret 18
13   Jean-Éric Vergne   TDS Racing 4 12
14   Thomas Dagoneau   Larbre Compétition 6 12
15   Keiko Ihara   Larbre Compétition 5 10
16   Julien Canal   Larbre Compétition 6 8
17   Yoshiharu Mori   Larbre Compétition 6 8
18   Enzo Guibbert   Larbre Compétition 6 8
Farba Výsledok
Zlatá Víťaz
Strieborná 2. miesto
Bronzová 3. miesto
Zelená Iné umiestnenie, bodované
Modrá Iné umiestnenie, bez bodov
Neklasifikovaný, dokončil (NC)
Purpurová Neklasifikovaný, nedokončil (Ret)
Červená Nekvalifikoval sa (DNQ)
Nepredkvalifikoval sa (DNPQ)
Čierna Diskvalifikovaný (DSQ)
Biela Neštartoval (DNS)
Závod zrušený (C)
Bez farby Netrénoval (DNP)
Vylúčený (EX)
Neprišiel (DNA)
Odstúpil (WD)
Tučné - Pole position
Kurzíva - najrýchlejšie kolo
- nedokončil, no pre odjazdenie 90% pretekov klasifikovaný

Endurance Trophy for LMP2 TeamsUpraviť

Poz. Auto Tím SPA
 
LMS
 
SIL
 
FUJ
 
SHA
 
SEB
 
SPA
 
LMS
 
Body
1 36   Signatech Alpine Matmut 2 1 3 3 3 2 2 1 181
2 38   Jackie Chan DC Racing 1 4 1 2 1 6 3 2 166
3 37   Jackie Chan DC Racing 3 2 2 1 4 1 6 Ret 138
4 31   DragonSpeed 5 3 4 6 2 3 1 Ret 117
5 50   Larbre Compétition 6 6 6 5 6 4 7 4 85
6 29   Racing Team Nederland 7 5 5 7 5 5 5 5 85
7 28   TDS Racing 4 DSQ 7 4 Ret NC 4 3 66

Endurance Trophy for LMGTE Am DriversUpraviť

Poz. Jazdec Tím SPA
 
LMS
 
SIL
 
FUJ
 
SHA
 
SEB
 
SPA
 
LMS
 
Body
1   Jörg Bergmeister   Team Project 1 9 3 3 1 2 84
1   Patrick Lindsey   Team Project 1 9 3 3 1 2 84
1   Egidio Perfetti   Team Project 1 9 3 3 1 2 84
2   Paul Dalla Lana   Aston Martin Racing 1 Ret 4 3 5 64
2   Mathias Lauda   Aston Martin Racing 1 Ret 4 3 5 64
2   Pedro Lamy   Aston Martin Racing 1 Ret 4 3 5 64
3   Salih Yoluç   TF Sport 2 Ret 2 2 8 58
3   Charlie Eastwood   TF Sport 2 Ret 2 2 8 58
4   Matt Griffin   Clearwater Racing 3 4 5 6 7 57
4   Weng Sun Mok   Clearwater Racing 3 4 5 6 7 57
4   Keita Sawa   Clearwater Racing 3 4 5 6 7 57
5   Thomas Flöhr   Spirit of Race 8 2 9 5 4 55
5   Francesco Castellacci   Spirit of Race 8 2 9 5 4 55
5   Giancarlo Fisichella   Spirit of Race 8 2 9 5 4 55
6   Jonathan Adam   TF Sport 2 2 8 40
7   Michael Wainwright   Gulf Racing UK 7 6 6 4 9 40
7   Ben Barker   Gulf Racing UK 7 6 6 4 9 40
8   Olivier Beretta   MR Racing 5 5 7 Ret 6 39
8   Eddie Cheever III   MR Racing 5 5 7 Ret 6 39
9   Alex Davison   Gulf Racing UK 7 6 6 26
10   Matt Campbell   Dempsey-Proton Racing 4 1 1 DSQ 1 25
10   Christian Ried   Dempsey-Proton Racing 4 1 1 DSQ 1 25
10   Julien Andlauer   Dempsey-Proton Racing 4 1 1 DSQ 1 25
11   Euan Hankey   TF Sport 2 Ret 18
12   Matteo Cairoli   Dempsey-Proton Racing 6 Ret 8 DSQ 3 15
12   Khalid Al-Qubaisi   Dempsey-Proton Racing 6 Ret 3 15
12   Riccardo Pera   Dempsey-Proton Racing 3 15
13   Thomas Preining   Gulf Racing UK 4 9 14
Farba Výsledok
Zlatá Víťaz
Strieborná 2. miesto
Bronzová 3. miesto
Zelená Iné umiestnenie, bodované
Modrá Iné umiestnenie, bez bodov
Neklasifikovaný, dokončil (NC)
Purpurová Neklasifikovaný, nedokončil (Ret)
Červená Nekvalifikoval sa (DNQ)
Nepredkvalifikoval sa (DNPQ)
Čierna Diskvalifikovaný (DSQ)
Biela Neštartoval (DNS)
Závod zrušený (C)
Bez farby Netrénoval (DNP)
Vylúčený (EX)
Neprišiel (DNA)
Odstúpil (WD)
Tučné - Pole position
Kurzíva - najrýchlejšie kolo
- nedokončil, no pre odjazdenie 90% pretekov klasifikovaný

Endurance Trophy for LMGTE Am TeamsUpraviť

Poz. Auto Tím SPA
 
LMS
 
SIL
 
FUJ
 
SHA
 
SEB
 
SPA
 
LMS
 
Body
1 56   Team Project 1 9 3 3 1 2 3 5 1 151
2 77   Dempsey-Proton Racing 4 1 1 DSQ 1 1 1 2 110
3 90   TF Sport 2 Ret 2 2 8 6 2 6 99
4 54   Spirit of Race 8 2 9 5 4 2 4 7 99
5 61   Clearwater Racing 3 4 5 6 7 DNS 3 3 95
6 86   Gulf Racing 7 6 6 4 9 4 7 4 79
7 98   Aston Martin Racing 1 Ret 4 3 5 8 6 Ret 77
8 70   MR Racing 5 5 7 Ret 6 5 8 5 71
9 88   Dempsey-Proton Racing 6 Ret 8 DSQ 3 7 9 Ret 26

ReferencieUpraviť

  1. Races Calendar [online]. FIA. Dostupné online. (po anglicky)