Diskusia:Nacizmus

Aktívne diskusie

Bojkot tovaruUpraviť

Text k obrázku sa mi zdá neprimeraný. Citujem ho:

„Antisemitizmus, 1. apríl 1933, na paperi po nemecky napísané: „Nemci! Bráňte sa! Nekupujte u Židov!“. Ako odpoveď na nemecký Ermächtigungsgesetz (splnomocňujúci zákon ktorý umožnil Hitlerovi vydávať zákony) začali aj židovskí obchodníci bojkotovať nemecký tovar; britský Daily Express to komentoval titulkom Judea vyhlasuje vojnu Nemecku.“

1. Ako prví začali bojkot Židia, nie Nemci. Preto je zavádzajúce hovoriť, že „aj židovskí obchodníci začali bojkotovať nemecký tovar“, keďže s tým v skutočnosti začali. Preto aj nápis „Nemci, bráňte sa!“.

2. Bojkot židovských obchodov je označený za „antisemitizmus“. V tom prípade aj židovský bojkot nemeckých obchodníkov by sa mal nazvať „antigermanizmus“, tým skôr, že Židia začali bojkot ako prví a Nemci až v reakcii na nich.--158.195.32.9 (diskusia) sa nepodpísal(a)

pravica vs. ľavicaUpraviť

Vídím že toto tu sa len nazýva Slobodná encyklopédia, ale maže a blokuje sa všetko bez prečítania, akejkoľvek diskusie a necháva sa zverejnená boľševická demagógia.

Blog vychádza zo zdroja: "S využitím knihy Hitlerův lidový stát: Loupež, rasová válka a národní socialismus, Götz Aly, 2005 (v originále Hitlers Volksstaat. Raub, Rassenkrieg und nationaler Sozialismus, 2005)"

tu na stránke wiki uvedené: Kľúčové vlastnosti nacistickej ideológie Antimarxizmus, antikomunizmus, antiboľševizmus, antianarchizmus, antiliberalizmus a antidemokratizmus. Odstránenie parlamentarizmu, politickej plurality, demokracie

Nacistická ideológia ... niektorých prvkov socializmu. odkaz socializmus uvádza: Socializmus je politická a ekonomická teória obhajujúca spoločné vlastníctvo výrobných prostriedkov, kontrolu celej výroby, distribúcie a výmeny ako spravodlivý spôsob účasti na národnom bohatstve politické hnutie opierajúce sa o takúto teóriu; v súčasnosti sa delí na: sociálnodemokratický prúd (sociálnodemokratické strany sa v záp. Európe označujú ako "socialistické") komunistický prúd

v českej verzií: Klíčové vlastnosti nacistické ideologie http://cs.wikipedia.org/wiki/Nacismus Socialistické kořeny reprezentovala nejzřetelnější skupina okolo bratrů Otty Strassera a Gregora Strassera, která požadovala vyvlastnění velkých podniků a nesouhlasila s Hitlerovou ekonomickou politikou, která byla spíše středová. Hitler jistou dobu s touto skupinou spolupracoval (zpočátku mu ani nic jiného nezbývalo, protože byla mocnější než jeho vlastní frakce), poté co dosáhl převahy (1926) ji ještě nějakou dobu toleroval, ale nakonec však nechal Strassera a jeho nejbližší ze strany vyloučit (1930). Otto Strasser poté založil stranu Revolučních národních socialistů. K levicově orientovaným nacistům Strasserovy skupiny patřil původně i Joseph Goebbels, který ji však v roce 1926 opustil a připojil se k Hitlerově skupině (nicméně některé názory si udržel)

V roce 1934 se Hitler rozhodl zbavit těch členů SA a NSDAP, kteří stále ještě věřili v socialistickou revoluci a svým násilím začali znervózňovat voliče i konzervativní obchodní kruhy, které tajně podporovaly Hitlera. http://cs.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler 4.11.05 Proč levice kamarádí s miliardáři a ničí střední třídu http://pavelkohout.blogspot.com/2005/11/pro-levice-kamard-s-miliardi-ni-stedn.html vs. Národně socialistická německá dělnická strana (německy: Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, NSDAP), též označovaná jako nacistická strana, byla německá krajně pravicová[3]) politická strana http://cs.wikipedia.org/wiki/Národně_socialistická_německá_dělnická_strana Hitler zakládá lidové soudy a ruší i běžnou právní ochranu občanů. Tyto tvrdé rasové zákony mají ospravedlnit kruté zacházení s Židy. Zbavují je občanských práv, omezují jejich vlastnictví. Zakládání akciových společnosti z přibližně 50% akci vlastněných státem http://cs.wikipedia.org/wiki/Nacismus

Program NSDAP http://cs.wikipedia.org/wiki/Program_NSDAP 13. Požadujeme zestátnění všech (dosud) vzniklých trustů (podniků). 14. Požadujeme rozdělení zisků velkopodniků.

definícia pravice: http://sk.wikipedia.org/wiki/Pravica_(politika) Základné rysy pravicovej politiky Vyznačuje sa sympatiami pre také princípy, akými sú autorita, poriadok, hierarchia, povinnosť, tradície, reakcionizmus a nacionalizmus. Pravica kladie dôraz na základné slobody jednotlivca (individualizmus) a odmieta kolektivizmus – uprednostňuje práva jednotlivca pred právami spoločnosti. Presadzuje zaručenú ochranu súkromného vlastníctva a slobodu podnikania, to považuje za podmienky nevyhnutné k životu a prosperite spoločnosti. Odmieta výrazné zásahy štátu do fungovania ekonomiky, podľa princípu tzv. neviditeľnej ruky trhu. Konzervatívnejšia časť pravicového politického spektra si váži tradície a zvyklosti v občianskej spoločnosti i v kultúre.

krajná (extrémna) pravica: http://cs.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalismus Anarchokapitalismus vychází z jediné hodnoty, kterou je lidská svoboda. K jejímu zajištění je podle anarchokapitalistů nutné uznání osobního vlastnictví a z jeho předpokladu vycházejícího přirozeného práva. S vlastním majetkem má svobodný jedinec právo libovolně nakládat a samozřejmě jej i s jinými lidmi směňovat, což je základem svobodného trhu, který by neměl být nikým regulován.

Základné rysy ľavicovej politiky: http://sk.wikipedia.org/wiki/Ľavica_(politika) Presadzuje politickú rovnosť, sociálnu rovnosť a rovnosť príležitostí prostredníctvom ochrany sociálne slabých vrstiev. Ďalej rovnosť foriem vlastníctva, pričom uprednostňuje štátne, družstevné alebo inú spoločnú formu vlastníctva pred vlastníctvom súkromným. Je za náboženskú rovnosť, prípadne sa stavia proti náboženstvu. Prikláňa sa skôr ku kolektívnym formám podnikania, presadzuje vyššiu mieru zásahov štátu do ekonomiky. Snaží sa zaviesť rozsiahle sociálne zabezpečenie, ktoré vedie k vysokému zdaneniu príjmov.

Ak nestačí zdravý rozum aby ste pochopili že šírite ľavicovú demagógiu, potom nech je nacizmus krajná pravica, pravica ktorú definujete ako "kladie dôraz na základné slobody jednotlivca (individualizmus) a odmieta kolektivizmus – uprednostňuje práva jednotlivca pred právami spoločnosti." napriek "Strana DAP se přejmenovala na NSDAP (původně měla být přejmenována na Sociální revoluční strana) a 27. ledna 1920 je zveřejněn její pětadvacetibodový program, který staví na šovinismu a požaduje například odmítnutí Versailleské smlouvy, vytvoření Velkého Německa či zestátnění podniků." http://cs.wikipedia.org/wiki/Nationalsozialistische_Deutsche_Arbeiterpartei

Pravice se vyznačuje zejména třemi atributy. Důrazem na tržní svobodu, důrazem na svobodu jednotlivce a snahou o malý státní aparát. Ani jedné z těchto tří základních složek pravice nacismus nevyhovuje. V ekonomice je dirigistický, je kolektivistický a omezující a státní aparát má obrovský, všemocný. Pravdou prostě je, že je to další kámoš na krajní levici. Hned vedle komunismu, anarchismu nebo environmentalismu. http://mmister.com/nacismus-neni-pravice

Komunistům se ohromně hodilo označit NSDAP za krajně pravicovou. Proč? Protože před volbami v roce 1946 poté, co posera Beneš zakázal polovinu politických stran, byli hlavními konkurenty komunistů Národní socialisté. Najděte si prosím agitky z Rudého práva z té doby a zjistíte, že komanči krásně využili NSDAP k očernění Národních socialistů (kteří měli "poněkud" odlišný program). komunisté také chodili národní socialisty před volbami mlátit, mého pradědečka tak ubili skoro k smrti, takže mě laskavě nepoučujte o něčem, o čem mám evidentně větší přehled než vy.http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-kohout.php?itemid=2013


Fakt sila, aké silné je to vymývanie mozgov o ktorom sa hovorí tu: Ako vymyť mozog národu http://www.youtube.com/watch?v=pEnDnK9jY28&feature=player_embedded Video dává nahlédnout do psychologických operací, které (v tomto případě) Sověti nazývali myšlenkové rozvracení společnosti - proces, který je zákonný, legitimní a veřejný. Cílem je změnit u lidí ve společnosti vnímání reality do takové míry, že na pravdě a pravdivosti informací pak nezáleží, demoralizovaný člověk je není schopen rozlišit. Proces probíhá ve 4 krocích: 1. demoralizace; 2. destabilizace; 3. krize; 4. normalizace (v Americe proces dokončený - proto ztratili tolik svobod a nechají se "osahávat")

Dohovoril som. Svoju špinavú prácu odvádzate výborne!

Poprosili by sme aspoň jeden normálny zdroj a najlepšie aspoň jeden zdroj rovnakého typu, ako ten ktorý sa tu snažíte zmazať. A myšlienka, ktorú tam chcete mať, musí z neho vyplývať výslovne a nie spôsobom, ja IP som si to tak poskladala a domyslela. Žiadne wikipédie a žiadne you tube a žiadne noviny v prípade sporu ako zdroj nie sú akceptovateľné. Ak taký zdroj aj nájdete, jediné, čo je možné urobiť, je napísať X tvrdí to a Y tvrdí to. Moja osobná poznámka: Pletiete si ľavicu s komunizmom, socializmom a kolektivizmom. Nie náhodou na to existujú rozličné pojmy, ktoré nemajú identický obsah. Bronto 23:20, 26. august 2011 (UTC)

Takže demagogické tvdenie vydané knižne má vyššiu váhu ako zdravý rozum, úsudok? Potom je problém. Bolševické vedecké ústavy vydali tisíce kníh kde je úplne iný výklad udalostí. Napriek tomu je nepochybné že je to lož.

"Moja osobná poznámka: Pletiete si ľavicu s komunizmom, socializmom a kolektivizmom." Asi áno, pozrel som wiki a čo tam: "V dnešnom význame slova sa za ľavicové pokladajú najmä sociálnodemokratické, socialistické, komunistické, niekedy aj strany zelených [chýba zdroj]. Ako krajná ľavica sa označujú komunistické strany, predovšetkým nereformované. - Prikláňa sa skôr ku kolektívnym formám podnikania - Presadzuje decentralizáciu moci, kolektivizmus pred individuálnou iniciatívou." http://sk.wikipedia.org/wiki/Ľavica_(politika) Preto problém pochopiť nezmyselnosť aby najpravicovejšia pravica mala socialistickú ekonomiku, prvky totožné so Stalinským režimom vrátane vyvlastňovania, vraždenia, obmedzovania osobnej slobody, demokracie, tvorbu pracovných táborov, opovrhovanie jednotlivcom, podriadenie človeka štátu, prenasledovanie židov. To musí byť pravica, veď tá má za cieľ: - kladie dôraz na základné slobody jednotlivca (individualizmus) a odmieta kolektivizmus - Presadzuje zaručenú ochranu súkromného vlastníctva a slobodu podnikania, to považuje za podmienky nevyhnutné k životu a prosperite spoločnosti. - Odmieta výrazné zásahy štátu do fungovania ekonomiky, podľa princípu tzv. neviditeľnej ruky trhu. tiež z wiki http://sk.wikipedia.org/wiki/Pravica_(politika)

Bolo by načase zosúladiť jednotlivé tvrdenia. Inak to dáva rozporuplné závery.

Nacizmus je krajne pravicová forma politiky s niektorými prvkami socializmu. To znie skoro ako: Je to ultra ortodoxný žid praktizujúci niektoré prvky z islamu. Alebo: Je to až tak extrémne pravicová politika až má ľavicový charakter (veď kruh).

Iné zdroje ako P. Kohouta - český ekonom a ekonomický publicista, Je autorem několika knih, aktivním blogerem a členem správní rady české pobočky neziskové organizace Transparency International, V roce 2009 a 2010 byl členem Národní ekonomické rady vlády ČR. http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Kohout_(ekonom) a napr. Dominik Baco, študent gymnázia: "Všetci tí nacisti či fašisti totiž patria na to isté smetisko dejín ako komunisti, teda kamsi na ľavú perifériu politického spektra, čo najďalej od tradičného ponímania pravicovej politiky. V čase profilovania NSDAP ako jednoznačnej protikomunistickej opozície bolo jej zaradenie na opačnú stranu politického spektra úplne logické. Spolu s komunistami ich však spájala nenávisť k slobode vo všetkých jej formách, od slobody slova až po slobodu trhu, k čomu sa dnes hlásia aj v rôznych pseudonárodných organizáciách... napríklad aj na Slovensku. Socialisti jednoducho majú k sebe blízko, aj keď si jedni z nich prisvojili atribút „národní“." nemám.

Ospravedlňujem sa za prípadnú agresiu. Nacizmus bude pravicový asi dovtedy, kým niekoho z nejakej známej univerzity nenapadne preskúmať prečo Národnosocialistická nemecká robotnícka strana je označovaná ako tá najviac pravicová a prečo to všetci nekriticky preberajú, vydá to knižne aby aj ostatní vedeli: znárodňovanie, útlak jednotlivca, silný sociálny štát... to asi nie je veľmi pravicové tobôž ultra pravicové. Dovtedy to asi nemá zmysel riešiť. 1000x opakovaná lož je pravdou, pravda lžou.

  Wikipédia nie je diskusné fórum, preto tu, prosíme, diskutujte o článku, nie o jeho téme. Ďakujeme za pochopenie.  
Späť na stránku „Nacizmus“.