Slovensko na Letných olympijských hrách 2012

Slovensko na Letných olympijských hrách 2012 reprezentovalo 46 športovcov v 11 športoch. Reprezentanti získali 4 medialy: 1 striebornú a 3 bronzové.

Slovensko na Letných olympijských hrách 2012
Flag of Slovakia.svg
IOC kód SVK
NOC Slovenský olympijský výbor
Účasti
LOH 1996200020042008 • 2012 • 2016
ZOH 199419982002200620102014
Medaily 2012
 Zlatá   Strieborná    Bronzová     Celkom   
0 1 3 4
Účastníci (športy) 46 (11)
Vlajkonosič Jozef Gönci (otvorenie)

MedailyUpraviť

Medaila Meno Šport Disciplína
Zuzana Štefečeková Športová streľba Trap
Danka Barteková Športová streľba Skeet
Michal Martikán Kanoistika Slalom C1
Pavol a Peter Hochschornerovci Kanoistika Slalom C2

AtletikaUpraviť

Skok do výškyUpraviť

Pozícia Meno Kvalifikácia Finále
Michal Kabelka
Deň Miestny čas Kolo
Nedeľa, 5. augusta 19:05 Kvalifikácia
Utorok, 7. augusta 19:00 Finále

Hod KladivomUpraviť

MužiUpraviť

Pozícia Meno Kvalifikácia Finále
15 Marcel Lomnický 74,00 Nepostúpil do finále
Deň Miestny čas Kolo
Piatok, 3. augusta 11:20 Kvalifikácia
Nedeľa, 5. augusta 20:20 Finále

ŽenyUpraviť

Pozícia Meno Kvalifikácia Finále
Martina Hrašnová

Chôdza na 20 kmUpraviť

MužiUpraviť

Pozícia Meno Finále
23 Anton Kučmín 1:22:25 h
Deň Miestny čas Kolo
Sobota, 4. augusta 20:20 Finále

ŽenyUpraviť

Pozícia Meno Finále
Mária Czaková
Deň Miestny čas Kolo
Sobota, 11. augusta 17:00 Finále

Chôdza na 50 kmUpraviť

Pozícia Meno Kvalifikácia Finále
Matej Tóth, Miloš Bátovský
Deň Miestny čas Kolo
Sobota, 11. augusta 20:20 Finále

Beh na 800mUpraviť

Pozícia Meno Kvalifikácia Finále
Lucia Klocová
Deň Miestny čas Kolo
Streda, 8. augusta 11:35 Rozbehy
Štvrtok, 9. augusta 19:30 Semifinále
Sobota, 11. augusta 20:00 Finále

Beh na 1500mUpraviť

Pozícia Meno Kvalifikácia Finále
Lucia Klocová
Deň Miestny čas Kolo
Pondelok, 6. augusta 11:45 Rozbehy
Streda, 8. augusta 19:45 Semifinále
Piatok, 10. augusta 20:55 Finále

MaratónUpraviť

Pozícia Meno Kvalifikácia Finále
Katarína Berešová
Deň Miestny čas Kolo
Nedeľa, 5. augusta 11:00 - 14:00 Finále

TrojskokUpraviť

Pozícia Meno Kvalifikácia Finále
Dana Velďáková 14,22
Deň Miestny čas Kolo
Piatok, 3. augusta 19:05 Kvalifikácia
Nedeľa, 5. augusta 19:35 Finále

BedmintonUpraviť

ŽenyUpraviť

Meno Disciplína Vyraďovacie kolo zo 64 Vyraďovacie kolo z 32 Vyraďovacie kolo zo 16 Štvrťfinále Semifinále Finále
Umiestnenie
Skóre
Umiestnenie
Skóre
Umiestnenie
Skóre
Umiestnenie
Skóre
Umiestnenie
Skóre
Umiestnenie
Skóre
Poradie
Monika Fašungová Ženy dvojhra
Rozpis kôl pre dvojhru žien 28.07-31.07 01.08 02.08 03.08 04.08
Kvalifikácia
Vyraďovacie kolo zo 16
Štvrťfinále
Semifinále
Finále

CyklistikaUpraviť

  Cestná CyklistikaUpraviť

MužiUpraviť

Pozícia Meno
34. Peter Sagan
Deň Miestny čas Kolo
Sobota 28 Júla 10:00 Finále

KanoistikaUpraviť

  SlalomUpraviť

 
Pavol a Peter Hochschornerovci počas semifinálovej jazdy

MužiUpraviť

Pozícia Disciplína Meno
3 C2 Pavol a Peter Hochschornerovci
3 C1 Michal Martikán

ŽenyUpraviť

 
Jana Dukátová počas semifinálovej jazdy
Pozícia Disciplína Meno
6 K1 Jana Dukátová

RozpisUpraviť

Deň Disciplína Kolo
nedeľa, 29. júla muži C-1 Kvalifikácia
muži K-1 Kvalifikácia
pondelok, 30. júla muži C-2 Kvalifikácia
ženy K-1 Kvalifikácia
utorok, 31. júla muži C-1 Semifinále
muži C-1 Finále
streda, 1. augusta muži K-1 Semifinále
muži K-1 Finále
štvrtok, 2. augusta muži C-2 Semifinále
muži C-2 Finále
ženy K-1 Semifinále
ženy K-1 Finále

  Rýchlostná kanoistikaUpraviť

MužiUpraviť

Pozícia Disciplína Meno
C1 200m Ľubomír Hagara
K1 1000m Marek Krajčovič
K2 1000m Erik Vlček, Peter Gelle
K4 1000m Erik Vlček, Peter Gelle, Martin Jankovec, Juraj Tarr

ŽenyUpraviť

Pozícia Disciplína Meno
K1 200m Ivana Kmeťová
K2 500m Ivana Kmeťová, Martina Kohlová

PlávanieUpraviť

MužiUpraviť

Pozícia Disciplína Meno Rozplavby Semifinále Finále
23 200m prsia Tomáš Klobučník 2:13.40 Nepostúpil z rozplavby Nepostúpil z rozplavby

ŽenyUpraviť

Pozícia Disciplína Meno Rozplavby Semifinále Finále
28 100 m motýlik Denisa Smolenová 59.48 Nepostúpila z rozplavby Nepostúpila z rozplavby
21 200 m motýlik Denisa Smolenová 2:11.10 Nepostúpila z rozplavby Nepostúpila z rozplavby
31 100 m v. sp Katarína Filová 56.58 Nepostúpila z rozplavby Nepostúpila z rozplavby
28 200 m v. sp Katarína Filová 2:02.03 Nepostúpila z rozplavby Nepostúpila z rozplavby
28 200 m pol. pret. Katarína Listopadová 2:16.81 Nepostúpila z rozplavby Nepostúpila z rozplavby
38 50 m v. sp. Miroslava Syllabová 26.07 Nepostúpila z rozplavby Nepostúpila z rozplavby

Shooting pictogram.svg StreľbaUpraviť

MužiUpraviť

Pozícia Meno Krajina Kvalifikácia Kvalif. rozstrel Finále Spolu Finálový rozstrel Poznámka
Jozef Gönci   Slovensko
Juraj Tužinský   Slovensko
Pavol Kopp   Slovensko
Erik Varga   Slovensko

ŽenyUpraviť

Pozícia Meno Krajina Kvalifikácia Kvalif. rozstrel Finále Spolu Finálový rozstrel Poznámka
2 Zuzana Štefečeková   Slovensko 2 73 20 93 3
3 Danka Barteková   Slovensko 2 70 20 90 4
Daniela Pešková   Slovensko

VzpieranieUpraviť

MužiUpraviť

Meno Disciplína Trh Nadhod Spolu Poradie
Výsledok Poradie Výsledok Poradie
Martin Tešovič Muži −105 kg
Deň Disciplína Skupina Miestny čas
pondelok, 6. augusta muži do 105 kg B 15:30 – 17:30
muži do 105 kg A 19:00 – 21:00

Externé odkazyUpraviť