Deutsche Eishockey Liga

(Presmerované z Eishockey-Bundesliga)

Deutsche Eishockey Liga (nemecky: Deutsche Eishockey Liga; skratka DEL) je najvyššia profesionálna hokejová liga v Nemecku. Vznikla v roku 1994 ako náhrada za ligu Eishockey-Bundesliga.

Deutsche Eishockey Liga
Deutsche Eishockey Liga
Krajina Nemecko Nemecko
Dátum vzniku 1994
Počet klubov 14
Posledný víťaz Eisbären Berlin
Oficiálna webstránka www.del.org

Predchadzajúci víťaziUpraviť

  • 1994/95 Kölner Haie
  • 1995/96 Düsseldorfer EG
  • 1996/97 Adler Mannheim
  • 1997/98 Adler Mannheim
  • 1998/99 Adler Mannheim
  • 1999/00 München Barons
  • 2000/01 Adler Mannheim
  • 2001/02 Kölner Haie
  • 2002/03 Krefeld Pinguine
  • 2003/04 Frankfurt Lions
  • 2004/05 Eisbären Berlin
  • 2005/06 Eisbären Berlin
  • 2006/07 Adler Mannheim
  • 2007/08 Eisbären Berlin
  • 2008/09 Eisbären Berlin
  • 2009/10 Hannover Scorpions
  • 2010/11 Eisbären Berlin
  • 2011/12 Eisbären Berlin
  • 2012/13 Eisbären Berlin
  • 2013/14 ERC Ingolstadt

Účastníci v sezóne 2011/12Upraviť

Klub Mesto Založený Web stránka
Augsburger Panther   Augsburg 1878 http://www.aev-panther.de/
Eisbären Berlin   Berlín 1954 http://www.eisbaeren.de/
DEG Metro Stars   Düsseldorf 1935 http://www.deg-metro-stars.de/
Hamburg Freezers   Hamburg 2002 http://www.hamburg-freezers.de/
Hannover Scorpions   Hannover 1975 http://www.hannoverscorpions.de/
ERC Ingolstadt   Ingolstadt 1964 http://www.erc-ingolstadt.de/
Iserlohn Roosters   Iserlohn 1959 http://www.iserlohn-roosters.de/
Kölner Haie   Kolín nad Rýnom 1972 http://www.haie.de/
Krefeld Pinguine   Krefeld 1936 http://www.krefeld-pinguine.de/
Adler Mannheim   Mannheim 1938 http://www.adler-mannheim.de/
EHC Mníchov   Mníchov 1998 http://www.ehc-muenchen.de/
Thomas Sabo Ice Tigers   Norimberg 1980 http://www.icetigers-nuernberg.de/
Straubing Tigers   Straubing 1981 http://www.straubing-tigers.de/
Grizzly Adams Wolfsburg   Wolfsburg 1975 http://www.ehc-wolfsburg.de/

Iné projektyUpraviť

Externé odkazyUpraviť