Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov 2011

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov 2011 boli 36. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov, ktoré sa konali od 26. decembra 2010 do 5. januára 2011 v amerických mestách Buffalo a Niagara.[1]

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov 2011
Detaily turnaja
UsporiadateľSpojené štáty Spojené štáty
Dátum26. december 2010
5. január 2011
Počet tímov10
Počet dejísk(v 2 mestách)
Buffalo, Niagara
Víťaz Gold medal blank.svgRusko Rusko (4. titul)
2. miesto Silver medal blank.svgKanada Kanada
3. miesto Bronze medal blank.svgUSA USA
Štatistiky turnaja
Počet zápasov31
Počet gólov201 (Priemer na zápas: 6.48)
Návštevnosť329 687 (Priemer na zápas: 10 635)
Najproduktívnejší hráčKanada Brayden Schenn
(18 bodov)
Najužitočnejší hráčKanada Brayden Schenn
2010 2012

Základné skupinyUpraviť

     Tímy postupujúce do semifinále
Tímy postupujúce do štvrťfinále
Tímy budú hrať o udržanie

Poznámka:  všetky začiatky zápasov sú uvedené v miestnom čase (GMT mínus 5 hodín).

Skupina AUpraviť

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1.   USA 4 3 1 0 0
15 : 4
+11 11
2.   Fínsko 4 3 0 1 0
17 : 4
+13 10
3.   Švajčiarsko 4 2 0 0 2
11 : 13
−2 6
4.   Slovensko 4 0 1 0 3
7 : 19
−12 2
5.   Nemecko 4 0 0 1 3
5 : 15
−10 1
26. december 2010
12:30
  Nemecko 3 – 4
(0-4, 1-0, 2-0)
Švajčiarsko   HSBC Arena
Divákov: 13 629

Philipp Grubauer
Niklas Treutle
Brankári Benjamin Conz

Hlavní rozhodcovia:
  Antti Boman
  Keith Kaval






Marcel Nöbels (Matthias Plachta, Dominik Bittner) – 24:22
Matthias Plachta (Benjamin Hufner, Mirko Hoffin) – 50:10
Corey Mapes (Norman Hauner, Dieter Orendorz) – 53:19
0–1
0–2
0–3
0–4

1–4
2–4
3–4
04:31 – Inti Pestoni (Gregory Hofmann)
09:21 – Nino Niederreiter
09:48 – Romain Löffel (Nino Niederreiter)
13:25 – Luca Camperchioli (Inti Pestoni, Gregory Hoffman)
34 min. Tresty 14 min.
35 Strely 21
26. december 2010
20:00
  Fínsko 3 – 4 P
(0-1, 1-1, 1-0, 0–1)
USA   HSBC Arena
Divákov: 14 093

Joni Ortio Brankári Jack Campbell

Hlavní rozhodcovia:
  Stephan Bauer
  Georgij Jablukow


Joonas Nättinen (Toni Rajala) – 33:50

Iiro Pakarinen (Erik Haula, Teemu Pulkkinen) – 52:59
0–1
1–1
1–2
2–2
2–3
18:54 – Justin Faulk (Jon Merrill, Chris Kreider)

35:08 – Jason Zucker

63:08 – Nick Bjugstad
8 min. Tresty 2 min.
34 Strely 32
27. december 2010
19:00
  Slovensko 2 – 1 P
(0-0, 1-1, 0-0, 1–0)
Nemecko   HSBC Arena
Divákov: 12 942

Dominik Riečický Brankári Philipp Grubauer

Hlavní rozhodcovia:
  Pehr Claesson
  Rafail Kadyrov

Richard Pánik (Adam Jánošík, Miroslav Preisinger) – 20:08

Marek Hrivík (Richard Pánik, Andrej Kudrna) – 63:39
1–0
1–1
2–1

36:46 - Norman Hauner (Corey Mapes)
14 min. Tresty 12 min.
39 Strely 48
28. december 2010
12:30
  Švajčiarsko 0 – 4
(0-1, 0-1, 0-2)
Fínsko   HSBC Arena
Divákov: 13 518

Benjamin Conz Brankári Joni Ortio

Hlavní rozhodcovia:
  Rafail Kadyrov
  Patrik Sjöberg

0–1
0–2

0–3
0–4
19:41 – Joonas Nättinen (Toni Rajala, Jyrki Jokipakka)
24:37 – Jaakko Turtiainen (Jyrki Jokipakka, Joonas Donskoi)
44:37 – Teemu Pulkkinen (Erik Haula)
47:51 – Julius Junttila (Henri Tuominen, Joonas Donskoi)
4 min. Tresty 10 min.
15 Strely 38
28. december 2010
20:00
  USA 6 – 1
(2-0, 4-1, 0-0)
Slovensko   HSBC Arena
Divákov: 12 750

Jack Campbell Brankári Dominik Riečický
Juraj Hollý

Hlavní rozhodcovia:
  Martin Fraňo
  Jari Levonen

Kyle Palmieri (Charlie Cole, Chris Kreider) – 04:31
Kyle Palmieri (Jon Merrill, Charlie Cole) – 08:02
Charlie Cole (Justin Faulk, Kyle Palmieri) – 23:56
Chris Brown (Brian Dumoulin, Nick Leddy) – 31:47
29. december 2010
15:30
  Fínsko 5 – 1
(1-0, 3-0, 1-1)
Nemecko   HSBC Arena
Divákov: 14 362

Hlavní rozhodcovia:
  Matt Kirk
  Patt Smith

30. december 2010
15:00
  Švajčiarsko 6 – 4
(3-1, 1-1, 2-2)
Slovensko   HSBC Arena
Divákov: 12 731

Hlavní rozhodcovia:
  Matt Kirk
  Patrik Sjöberg

30. december 2010
19:00
  Nemecko 0 – 4
(0-2, 0-2, 0-0)
USA   HSBC Arena
Divákov: 15 276

Hlavní rozhodcovia:
  Antti Boman
  Daniel Konc

31. december 2010
12:30
  Slovensko 0 – 6
(0-3, 0-3, 0-0)
Fínsko   HSBC Arena
Divákov: 13 371

Hlavní rozhodcovia:
  Georgij Jablukov
  Keith Kaval

31. december 2010
20:00
  USA 2 – 1
(1-1, 1-0, 0-0)
Švajčiarsko   HSBC Arena
Divákov: 13 417

Hlavní rozhodcovia:
  Pat Smith
  Pehr Claesson

Skupina BUpraviť

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1.   Švédsko 4 3 1 0 0
21 : 9
+12 11
2.   Kanada 4 3 0 1 0
28 : 12
+16 10
3.   Rusko 4 2 0 0 2
19 : 13
+6 6
4.   Česko 4 1 0 0 3
10 : 21
−11 3
5.   Nórsko 4 0 0 0 4
4 : 27
−23 0
26. december 2010
16:00
Rusko   3 : 6
(1:1, 2:2, 0:3)
  Kanada
26. december 2010
16:00
Nórsko   1 : 7
(0:2, 0:2, 1:3)
  Švédsko
27. december 2010
19:00
Česko   2 : 0
(0:0, 1:0, 1:0)
  Nórsko
28. december 2010
16:00
Kanada   7 : 2
(2:1, 3:0, 2:1)
  Česko
28. december 2010
19:00
Švédsko   2 : 0
(2:0, 0:0, 0:0)
  Rusko
29. december 2010
19:30
Nórsko   1 : 10
(1:6, 0:1, 0:3)
  Kanada
30. december 2010
15:00
Švédsko   6 : 3
(3:1, 2:2, 1:0)
  Česko
30. december 2010
19:00
Rusko   8 : 2
(2:2, 1:0, 5:0)
  Nórsko
31. december 2010
16:00
Kanada   5 : 6 sn
(3:2, 1:2, 1:1 – 0:0, 0:1)
  Švédsko
31. december 2010
19:00
Česko   3 : 8
(1:4, 1:4, 1:0)
  Rusko

Skupina o záchranuUpraviť

Zo základných skupín sa prenášajú výsledky:

Skup. Súper 1 Súper 2 Výsledok
A 0   Slovensko 0 0 Nemecko   0 0 2:10 ( 0:0, 1:1, 0:0, 1:0 ) 0
B 0   Česko Nórsko   0 0 2:00 ( 0:0, 1:0, 1:0 )
Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1.   Česko 3 3 0 0 0
10 : 4
+6 9
2.   Slovensko 3 1 1 0 1
9 : 6
+3 5
3.   Nórsko 3 1 0 0 2
3 : 8
−5 3
4.   Nemecko 3 0 0 1 2
4 : 8
−4 1

Posledné dva celky zostupujú do I. divízie MS 2012. V Top divízii MS 2012 ich nahradia víťazi skupín MS I. divízie 2011 Lotyšsko a Dánsko.

Poznámka:  všetky začiatky zápasov sú uvedené v miestnom čase (GMT mínus 5 hodín).

2. január 2011
15:30
  Slovensko 5 - 0
(2-0, 0-0, 3-0)
Nórsko   Niagara, Dwyer Arena
Divákov: 1189

Juraj Hollý Brankári Lars Volden

Hlavní rozhodcovia:
  Stephan Bauer
  Pehr Claesson
  David Brown
  Johnathan Morrison

13. Richard Pánik
14. Richard Pánik
52. Juraj Majdan
54. Richard Pánik (pri presilovej hre Nórov 6 na 4 bez brankára)
56. Richard Pánik (pri hre Nórov 6 na 5 bez brankára 5 sekúnd po návrate vylúčeného hráča SR Jokeľa na ľad)
1:0
2:0
3:0
4:0
5:0
2. január 2011
19:30
  Česko 3 - 2
(0-0, 1-1, 1-0)
Nemecko   Niagara, Dwyer Arena

Hlavní rozhodcovia:
Kadyrov (RUS), Konc (SVK)
Tvrdoň (SVK), Winge (SWE)

4. január 2011
15:30
  Nemecko 1 - 3
(0-1, 1-0, 0-2)
Nórsko   Niagara, Dwyer Arena
4. január 2011
19:30
  Česko 5 - 2
(2-0, 3-2, 0-0)
Slovensko   Niagara, Dwyer Arena

Play-off o titulUpraviť

Poznámka:  všetky zápasy play-off sa hrajú v HSBC Arene v Buffale a ich začiatky sú uvedené v miestnom čase (GMT mínus 5 hodín).

  Štvrťfinále (2. 1. 2011) Semifinále (3. 1. 2011) Finále (5. 1. 2011, 19:30)
                           
1B    Švédsko 3  
2A    Fínsko 3  
3B    Rusko (s.n.) 4  
3B    Rusko (po pred.) 4  
  VSF1    Rusko 5
  VSF2    Kanada 3
1A    USA 1
2B    Kanada 4  
2B    Kanada 4  
3A    Švajčiarsko 1  
O 5. miesto (4. 1. 2011) O 3. miesto (5. 1. 11, 15:30)
PQF1    Fínsko (sn) 2 PSF1    Švédsko 2
PQF2    Švajčiarsko 3 PSF2    USA 4


ŠtvrťfináleUpraviť

2. január 2011
15:30
  Kanada 4 - 1
(1-1, 1-0, 2-0)
Švajčiarsko   Niagara, Dwyer Arena
2. január 2011
19:30
  Fínsko 3 - 4 P
(1-1, 1-0, 1-2, 0-1)
Rusko   Niagara, Dwyer Arena

SemifináleUpraviť

3. január 2011
15:30
  Švédsko 3 - 4 SN
(0-1, 1-1, 2-1, 0-1)
Rusko   Buffalo, HSBC Arena
3. január 2011
19:30
  USA 1 - 4
(0-2, 0-1, 1-1)
Kanada   Buffalo, HSBC Arena

O 3. miestoUpraviť

5. január 2011
15:30
  Švédsko 2 - 4
(0-0, 1-1, 1-3 )
USA   Buffalo, HSBC Arena
Divákov: 16 104

FináleUpraviť

5. január 2011
19:30
  Kanada 3 - 5
(2-0, 1-0, 0-5)
Rusko   Buffalo, HSBC Arena
Divákov: 18 690

Hlavní rozhodcovia:
  Martin Fraňo
  Keith Kaval
  Johnathan Morrison
 Felix Winnekens

Konečné poradieUpraviť

Por. Tím
1.   Rusko
2.   Kanada
3.   USA
4.   Švédsko
5.   Švajčiarsko
6.   Fínsko
7.   Česko
8.   Slovensko
9.   Nórsko
10.   Nemecko

Nižšie divízieUpraviť

I. divíziaUpraviť

Skupina AUpraviť

Turnaj skupiny A v rámci I. divízie MS 2011 sa hral v Bobrujsku v Bielorusku od 13. do 19. decembra 2010.[2]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1.   Lotyšsko 5 5 0 0 0
21 : 3
+18 15
2.   Bielorusko 5 4 0 0 1
18 : 9
+9 12
3.   Veľká Británia 5 3 0 0 2
12 : 10
+2 9
4.   Taliansko 5 2 0 0 3
13 : 8
+5 6
5.   Japonsko 5 1 0 0 4
9 : 15
−6 3
6.   Ukrajina 5 0 0 0 5
4 : 32
−28 0
Postupuje do Top divízie MS 2012 Zostupuje do II. divízie MS 2012

Skupina BUpraviť

Turnaj skupiny B v rámci I. divízie MS 2011 sa hral v Blede v Slovinsku od 12. do 18. decembra 2010.[3]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1.   Dánsko 5 4 0 0 1
35 : 14
+21 12
2.   Slovinsko 5 4 0 0 1
31 : 14
+17 12
3.   Rakúsko 5 3 1 0 1
24 : 13
+11 11
4.   Kazachstan 5 2 0 0 3
19 : 24
−5 6
5.   Chorvátsko 5 1 0 1 3
16 : 35
−19 4
6.   Litva 5 0 0 0 5
10 : 35
−25 0
Postupuje do Top divízie MS 2012 Zostupuje do II. divízie MS 2012

II. divíziaUpraviť

Skupina AUpraviť

Turnaj skupiny A v rámci II. divízie MS 2011 sa hral v Tallinne v Estónsku od 13. do 19. decembra 2010.[4]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1.   Francúzsko 5 5 0 0 0
49 : 5
+44 15
2.   Holandsko 5 3 0 1 1
19 : 16
+3 10
3.   Španielsko 5 3 0 0 2
12 : 16
−4 9
4.   Belgicko 5 1 1 0 3
17 : 34
−17 5
5.   Estónsko 5 1 0 0 4
16 : 29
−13 3
6.   Island 5 1 0 0 4
10 : 23
−13 3
Postupuje do I. divízie MS 2012 Zostupuje do III. divízie MS 2012

Skupina BUpraviť

Turnaj skupiny B v rámci II. divízie MS 2011 sa hral v Miercurea Ciuci v Rumunsku od 13. do 19. decembra 2010.[5]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1.   Poľsko 5 5 0 0 0
61 : 10
+51 15
2.   Maďarsko 5 4 0 0 1
50 : 16
+34 12
3.   Kórejská republika 5 3 0 0 2
27 : 30
−3 9
4.   Rumunsko 5 2 0 0 3
16 : 24
−8 6
5.   Austrália 5 1 0 0 4
21 : 39
−18 3
6.   Čína 5 0 0 0 5
10 : 66
−56 0
Postupuje do I. divízie MS 2012 Zostupuje do III. divízie MS 2012

III. divíziaUpraviť

Turnaj III. divízie MS 2011 sa hral v Mexiku, hlavnom meste Mexika, od 9. do 18. januára 2011.[6]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1.   Mexiko 6 6 0 0 0
39 : 9
+30 18
2.   Srbsko 6 5 0 0 1
56 : 8
+48 15
3.   KĽDR 6 4 0 0 2
37 : 22
+15 12
4.   Turecko 6 3 0 0 3
36 : 33
+3 9
5.   Nový Zéland 6 2 0 0 4
17 : 43
−26 6
6.   Bulharsko 6 0 1 0 5
13 : 52
−39 2
7.   Čínsky Tchaj-pej 6 0 0 1 5
16 : 47
−31 1
Postupujú do II. divízie MS 2012

ReferencieUpraviť