Otvoriť hlavné menu

Wikipédia β

Zoznam pobočiek Mauthausenu

Mapa s vyznačením najvýznamnejších pobočiek Mauthausen-Gusenu

Nižšie je zoznam pobočiek koncentračného tábora Mauthausen-Gusen. Tento zoznam nie je úplný, keďže viaceré pobočky existovali v rôznych obdobiach. Navyše bola otrocká práca väzňov využívaná v mnohých podnikoch a farmách, ktoré mali vlastných väzňov.

Väzni v Ebensee
  1. Aflenz
  2. Amstetten
    1. Frauenlager
    2. Männerlager
  3. Attnang-Puchheim
  4. Bachmanning
  5. Bretstein
  6. Dippoldsau
  7. Ebelsberg
  8. Ebensee
  9. Eisenerz
  10. Enns
  11. Ennsdorf
  12. Floridsdorf
  13. Graz
  14. Grein
  15. Großraming
  16. Gunskirchen
    Waldwerke I
    Sammellager
  17. Gusen
    Gusen I
    Gusen II (Sankt Georgen an der Gusen)
    Gusen III (Lungitz)
  18. Haidfeld
  19. zámok Hartheim
  20. Hinterbrühl
  21. Hirtenberg
  22. Hollenstein
  23. Klagenfurt
  24. Lambach
  25. zámok Lannach
  26. Leibnitz
  27. Lenzing
  28. zámok Lind
  29. Lindau
  30. Linz
    Aufräumungskommando
    Linz I
    Linz II
    Linz III
  31. Loiblpass
    Nord
    Süd
  32. Maria-Lanzendorf
  33. Mauthausen
    hlavný tábor
    tábor sovietskych zajatcov Mauthausen
    Zeltlager Mauthausen (stanový tábor)
    loď - Donauhafen Mauthausen
  34. Melk
  35. Mistelbach am der Zaya
  36. zámok Mittersill
  37. Moosbierbaum
  38. Passau
    Passau I (Oberilzmühle)
    Passau II (Waldwerke Passau-Ilzstadt)
    Passau III (Jandelsbrunn)
  39. Peggau
  40. Perg
  41. Ried im Innkreis
  42. Redl-Zipf
  43. Sankt Lambrecht
    Frauenlager
    Männerlager
  44. Schönbrunn
  45. Schwechat
  46. Steyr
    Steyr-Münichholz
  47. St. Aegyd am Neuwalde
  48. St. Valentin
  49. Ternberg
  50. Vöcklabruck
    Vöcklabruck I
    Vöcklabruck II
  51. Vöcklamarkt (Schlier Redl-Zipf)
  52. Deutsch-Wagram
  53. Wels
    Wels I
    Wels II
  54. Weyer
  55. Viedeň
    AFA-Werke
    Viedeň-Floridsdorf
    Viedeň-Floridsdorf II (Schwechat II)
    Viedeň-Floridsdorf III (Schwechat III)
    Viedeň-Heidfeld (Schwechat I)
    Viedeň-Hinterbrühl (Arbeitslager Haidfeld)
    Viedeň-Hinterbrühl (See Grotte)
    Viedeň-Jedlesee
    Viedeň-Maria-Lanzendorf
    Viedeň-Mödling
    Viedeň-Schönbrunn (Kraftfahrtechnische Lehranstalt)
    Viedeň-Schwechat ("Santa")
    Viedeň-West (Saurerwerke)
  56. Wiener Neudorf
  57. Wiener Neustadt
    Rax-Werk GmbH (otvorený dvakrát)