Projekt Restaurátorské průzkumy a zprávy - spolupráceUpraviť

@Jetam2, Gampe: Zdravím Vás, chtěl bych pozvat redaktory slovenské Wikipedie ke spolupráci na projektu - Restaurátorské průzkumy a zprávy), který fakticky zahajujeme v rámci Editatonu v Prachaticích 2, 30. 10. - 3. 11. 2019 (zde již máme ke zveřejnění připraveno cca 30 zpráv a průzkumů, další dokumenty bude publikovat Prachatické muzeum v rámci svého zapojení do wikiprojektu GLAM. Cílem projektu je rešerše dostupných restaurátorských průzkumů a zpráv o restaurování kulturních památek v ČR (domníváme se, že restaurátorská zpráva je významný a opomíjený pramen o stavebně historickém a umělecko historickém vývoji a průzkumu památky a o její obnově. Záměrem projektu je získat od restaurátorů, odborných a výkonných organizací a orgánů státní památkové péče texty a fotografické přílohy těchto dokumentů, naskenovat je (pokud již nejsou vytvořeny v digitální formě), publikovat je se souhlasem autora nebo držitele na COMMONS a využít je jako citovaný informační zdroj u článků o restaurovaných objektech, výtvarných dílech a v článcích o restaurátorech a místech jejich tvorby, architektonických a uměleckých stylech a směrech. V roce 2020 bychom chtěli v rámci projektu Studenti píší Wikipedii navázat spolupráci na projektu s vysokými školami (navázat na již realizovaný projekt s PedF UK a Katolickou univerzitou UK), především fakultou restaurování Univerzity Pardubice a filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze, Ústavem dějin umění, případně vyššími odbornými a středními odbornými školami zaměřenými na restaurování a umělecká řemesla (články o restaurování, restaurátorech, technikách a stylech) a jejich absolventy. Stejně tak by bylo možné realizovat na slovenských školách. Toto téma je samozřejmě významně zastoupeno i na Slovensku ve vývoji památkové péče. Z česko slovenské kulturní a umělecké historie lze namátkově připomenout osobnosti Jana Mikuláše Hály a působení Jiřího Josefíka na Slovensku a další. Rádi proto v projektu přivítáme slovenské redaktory a předem děkujeme za náměty prací (článků), návrhy postupů, partnerských škol a osobní zkušenosti. Tato dokumentace by mohla být tématem setkání slovenských a českých wikipedistů v roce 2020, do úvahy samozřejmě připadají i překlady českých a slovenských článků. Zdraví a těší se na spolupráci.--Elektracentrum (diskusia) 07:39, 8. október 2019 (UTC)

Zdravím! Děkuji za pozvánku. Tohle úplně není moje parketa, ale podpořím lidi co by chtěli na projektu spolupracovat. Navrhuji abys pozvánku přidal do slovenské Krčmy ať o tom ví širší redaktorská komunita. Z WMSK bychom snahy taky mohli podpořit.--Jetam2 (diskusia) 07:53, 8. október 2019 (UTC)

UpozornenieUpraviť

Dobrý deň, som síce presvedčený, že ste príspevok do diskusie pridali v dobrej viere, avšak v diskusii k článku nemá čo hľadať a zmazal som ho preto. Postačí ak bude tu v Krčme.--Pelex (diskusia) 10:08, 8. október 2019 (UTC)

@Pelex: Dobře, do diskusí k článku již ne. Díky a pěkný den--Elektracentrum (diskusia) 10:16, 8. október 2019 (UTC)