Iw problemsUpraviť

Can you check the following pages and their iws please:

en:Charlotte's Web (1973 film) (wrong links in cy wiki) en:Charlotte's Web (disambiguation) (missing mg:Charlotte's Web (homonimia) and links to wrong bg) en:Charlotte's Web (locked in cy, jv, mg, and zh-yue) en:Chicken Little (2005 film) (locked in cy) en:Brother Bear (cy locked) en:The Princess Bride (film) does not link to cy:The Princess Bride (ffilm) en:The Fox and the Hound cy, is, jv, sw, and zh-yue do not link to lv:Neparastie draugi en:James and the Giant Peach (film) does not link to simple:James and the Giant Peach (film) and cy and is don't link to the correct ru wiki en:The Lion King and others link to the incorrect uk:Король-лев and not uk:Король Лев en:Ratatouille (film) and cy do not link to qu:Ratatouille (kuyuchisqa siq'isqa)

The following other articles did not get updated in cy:

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

Hercules (ffilm 1997)

Mulan

Tarzan (ffilm 1999)

Fantasia 2000 (1999)

The Emperor's New Groove

Atlantis: The Lost Empire

Home on the Range

Meet the Robinsons

The Reluctant Dragon (ffilm 1941)

Song of the South

DuckTales the Movie: Treasure of the Lost Lamp

Homeward Bound: The Incredible Journey

Madagascar: Escape 2 Africa

The Fox and the Hound (nofel) as well as mg:The Fox and the Hound (boky)

Teletubbies

Ice Age does not link to lv:Ledus laikmets (filma) either.

101 Dalmatians II: Patch's London Adventure does not link to cs:101 dalmatinů II: Flíčkova londýnská dobrodružství

101 Dalamatians (1996 film) does not link to cs:101 dalmatinů.

The Princess and the Frog does not link to cs:Princezna a žabák

And finnally the article en:An American in Paris (film) has multiple conflicts.

Thank you. 99.56.72.50 04:08, 11. september 2010 (UTC)

cs:Wikipedista_diskuse:JAn_Dudík

LeviceUpraviť

Pozdravujem, len dávam do pozornosti v súvislosti s presunom článku Levice (Slovensko) → Levice (mesto), že Levice je aj mesto v Taliansku, viac tu. --BT 21:56, 2. marec 2013 (UTC)

Já to bral z pohledu očekávaného rozlišovače - doplňuju interwiki ke vznikajícím článkům na malajské Wikipedii. Na cs máme udělaná přesměrování pro všechny obce ve tvaru Obec (okres XYZ), včetně "absurdit" typu cs:Ostrava (okres Ostrava-město) nebo cs:Písek (okres Písek). Na sk.wiki jsem zase našel obvyklý rozlišovač (kromě okresu) (mesto) nebo (obec) a Levice se z tohoto modelu vymykají. Otázkou je, zda nedat Levice (Slovensko) jako hlavní význam, než nějaká italská vesnice s několika stovkami obyvatel. JAn Dudík (diskusia) 07:01, 4. marec 2013 (UTC)

JAnDbotUpraviť

Ahoj tvoj bot uvádza v zhrnutí:

robot odstranil interwiki, ktoré je na [[WP:Wikidata|Wikiúdajoch:]] xy

správne to má byť (skratiek je viac):

robot odstránil interwiki, ktoré je na [[WP:WD|Wikiúdajoch:]] xy

Ide mi hlavne o nefunkčný odkaz. A ešte lepšie by bolo keby uvádzal odkaz na konkrétnu položku:

robot odstránil interwiki dostupné na Wikiúdajoch ([[d:xyz]])

--Sudo77 16:57, 22. máj 2013 (UTC)

Díky za upozornění, od zítřka upravím text. Konkrétní položku ale bohužel neumím do shrnutí zadat. JAn Dudík (diskusia) 20:04, 22. máj 2013 (UTC)

JAnDbot: "neexistující Commonscat" – false positivesUpraviť

Nazdar. Bot zo zdrojákov kategórií odstraňuje {{commonscat}}, odkazujúce na existujúce commons kategórie. Všimol som si to pri tejto úprave (kat. People by name), ako ale zbežne pozerám, týka sa to minimálne posledných 7 úprav z [1] a zrejme aj ďalších. Porevertuj pls. dotknuté články a skús kód bota upraviť, aby to do budúcna nerobil... --Teslaton (diskusia) 09:21, 10. apríl 2014 (UTC)

Bot odstraňuje neexistující a zavádějící odkazy. commons:Category:People by name není přece to samé jako Kategória:Žijúci ľudia a bylo správně odstraněno z položky na Wikidatech. Upravím shrnutí robota. Případně je možné udělat parametr lokálný=ano po vzoru cs:Šablona:Commonscat-řádek, která takové stránky neřadí do kategorie k importu na Wikidata. JAn Dudík (diskusia) 09:51, 10. apríl 2014 (UTC)
Nemôžem súhlasiť. Časť prípadov možno sémanticky nekorešpondovala 1:1 (tie asociácie samozrejme nie je vhodné strojovo importovať na Wikidata, aj tam je ale sporné zvolené riešenie prostým odstránením šablóny z tunajšieho článku, naviac so zavádzajúcim zhrnutím). Ale prípady ako Poľskí pedagógoviaEducators from Poland; Maďarskí pedagógoviaEducators from Hungary ťažko pokladať za zavádzajúce odkazy. --Teslaton (diskusia) 10:02, 10. apríl 2014 (UTC)

CommonscatUpraviť

Načo je dobré pridávať do šablóny pomenovaný parameter |lokálna=? Podľa mňa je absolútne zbytočný, nestačí použitie nepomenovaného parametra? Pokiaľ ide len o servisné kategórie nepovažujem to za šťastné riešenie. Po tvojej úprave sa v prípade chybného zápisu {{Commonscat|}} zobrazí odkaz na commons podľa názvu kategórie, ale čitateľ sa dostane na stránku Category:. --Sudo77 14:34, 23. máj 2014 (UTC)

Odkaz na ukázku chybného chování by nebyl? Na stránce, kde jsem to testoval mi to přišlo OK.
Udělal jsem to v souladu se stejnou šablonou na cs.wiki. Počítám, že první parametr je vždy cíl odkazu, případný druhý je pak název odkazu (i když ten bude na cs.wiki časem zrušen). Pokud bych dal jen 3=lokálna, nebude to intuitivní. Pokud nebude detekce lokálních šablon, bude zde souboj mezi chybným odkazem z pohledu 1:1 a Wikidat a potenciálně správným z pohledu čtenáře. Na Wikidatech čistím tyto chybné odkazy už poměrně dlouho a pak je vždy někdo naimportuje znova.
Zápis {{Commonscat|}} je samozřejmě chybný, můžu to globálně zkusit opravit. JAn Dudík (diskusia) 06:19, 26. máj 2014 (UTC)
Nuž práve na českú šablónu Commonscat som sa pozeral a žiadny takýto parameter nepoužíva, ten obsahuje šablóna Commonscat-řádek. Slovenská šablóna doteraz obsahovala len jeden nepomenovaný parameter. Tento umožňuje použiť lokálnu kategóriu bez ohľadu na wikiúdaje a mal by sa používať len v tomto prípade. Tebou pridaný parameter nemá žiadnu funkciu okrem pridania servisnej kategórie a možnosti uprednostniť PAGENAME pred wikiúdajmi. --Sudo77 15:19, 26. máj 2014 (UTC)

CatmoreUpraviť

Načo sú dobré takéto úpravy? Parameter zhodujúci sa z názvom kategórie je zbytočný. V dokumentáci je výslovne uvedené Názov článku - nepovinný parameter, pridáva sa v prípade, že názov článku a kategórie nie je rovnaký. --Sudo77 (diskusia) 23:31, 16. jún 2014 (UTC)

Nevyplněný parametr neumím vyplnit na Wikidata. Přidávám jej pouze v kategoriích, které zatím nemají vyplněné Hlavní téma kategorie na Wikidatech. JAn Dudík (diskusia) 06:42, 17. jún 2014 (UTC)
Ak dokážeš podľa názvu kategórie doplniť parameter do šablóny, nechápem aký problém je s doplnením priamo na wikiúdaje. Rozhodne považujem za nevhodné dopĺňať do šablóny parameter, ktorý je pre jej fungovanie nepotrebný, v dokumentácii je jeho použitie vyslovene obmedzené a nikdy od založenia šablóny v máji 2005 sa v kategóriách ktorých názov zodpovedá názvu článku nepoužíval. V súčasnosti už bol parameter botom zbytočne pridaný do viac ako 2300 kategórií, a ich počet stále rastie. --Sudo77 (diskusia) 13:11, 17. jún 2014 (UTC)

Teraz mi napadlo, dokázal by Tvoj robot zariadiť, aby bola v kategóriách vždy prvá Catmore a Commonscat pod ňou ? --Kelovy (diskusia) 13:42, 17. jún 2014 (UTC)

Technicky není problém, problémem jsou názory jných... JAn Dudík (diskusia) 07:29, 18. jún 2014 (UTC)
Ja som to svojho času opravoval ručne a dosť som zaplnil posledné zmeny, čo sa stretlo s oprávneným ohlasom komunity :) Myslím, že nikto nemá výhrady voči tomu, aby sme to mali všade usporiadané rovnako, veľmi tým pomôžeš. --Kelovy (diskusia) 07:34, 18. jún 2014 (UTC)

Toto nie je prvý prípad, kedy tu svojvoľne spúšťaš hromadné úpravy, bez predchádzajúcej diskusie (za minimum považujem stručnú zmienku v technickej krčme PRED odpálením úprav). Výhrady navyše evidentne hráš do stratena () a bota nechávaš pokojne ďalej editovať. Z môjho pohľadu je to na blok bota. --Teslaton (diskusia) 07:03, 18. jún 2014 (UTC)

Pardón, netušil jsem, že k editaci je třeba povolení a že je třeba sledovat svou diskusi několikrát denně. Umí někdo z vás naimportovat tyto údaje na Wikidata? Nebo umí přepsat příslušný skript, aby dokázal dát jako parametr název stránky, když umí vzít pouze hodnotu parametru šablony (a i na potřebou úpravu pro odkazy neuzavřené v závorkách jsem sháněl někoho znalého několik měsíců)? Nebo to přidáte ručně?
Zatavovat už to nebudu, v tuto chvíli mi zbývá naimportovat méně než 800 kategorií a nehodlám to zapíchnout těsně před dokončením. Měl jsem v úmyslu potom přidat hlavní článek (catmore) i do kategorií, kde zatím není a přitom existuje článek se stejným jménem (na cs.wiki to dělalo několik tisíc, riziko chybného odkazu <0,1%), ale asi se na to vykašlu s vaším přístupem. Zatím jsem nedostal žádný relevantní důvod, proč tam ten článek neuvádět, kromě toho že je to de-facto zbytečné. To, že parametr nemusí být vyplněn neznamená, že nesmí být vyplněn. Poslední změny nezatěžuju, protože to dělá robot. Vývoj jde dopředu, a co stačilo v roce 2005, nemusí už stačit v roce 2014.
Ad commons: z toho důvodu jsem tam přidal ten lokální parametr a nadále odstraňuji jen vyloženě nesprávné nebo neexistující. JAn Dudík (diskusia) 07:29, 18. jún 2014 (UTC)
 • povolenie určite nie, keďže ale ide o hromadné edity tisícov článkov, ktoré nie je v silách človečích redaktorov vrátiť alebo doladiť, je dobrý aspoň základný konsenzus, resp. príležitosť vyjadriť sa k zámeru. Preto znova: spomeň pls. do budúcna takéto zámery v technickej krčme - úplne stačí jednovetová zmienka s odkazom na príklad úpravy. Aj keď sa trebárs nikto neozve (čo je obvyklý prípad ak nie sú k veci výhrady), ty budeš krytý tým, že si o zámere informoval.
 • btw, to avizovanie v krčme má ešte jednu výhodu: prípadné námety typu toho, s ktorým tu prišiel Kelovy, sa dajú eventuálne pred spustením zapracovať, takže rastie pravdepodobnosť, že sa na jeden priechod podarí zrealizovať viac zmysluplných úprav
 • redaktori, ktorí technicky zvládnu import na WD alebo naskriptovanie čohokoľvek iného zmysluplného tu určite sú, je to ale otázka priorít a osobných rozhodnutí, do čoho investovať čas a energiu.
 • zastavovať túto konkrétnu vec v tomto stave skutočne nemá zmysel, považujem to ale za exemplárny príklad kontraproduktívnych technických úprav.
 • commonscat: parameter si pridal, false positive prípady (boli tam) si sa už ale riešiť neunúval...
--Teslaton (diskusia) 07:57, 18. jún 2014 (UTC)
Nie sú kontraproduktívne, Jan je adminom na Wikiúdajoch, čiže si uvedomuje hlbšie súvislosti, vďaka týmto editom jeho robota nám vzniklo viacero údržbárskych kategórií, napr. Kategória:Údržba:Hlavný článok nie je témou kategórie na Wikiúdajoch, ktoré pomôžu k tomu, aby sme tu nemali kategorizačné nepresnosti. Nebolo by dobré, keby sme ho odradili od pomoci slovenskej wikipédii zbytočne konfontačným prístupom, v krčme navrhol štandardizovať používanie šablón Catmore a Hlavný článok a napadá mi ešte mnoho vecí, kde by bol jeho robot užitočný.--Kelovy (diskusia) 08:07, 18. jún 2014 (UTC)
Dopĺňanie redundantného parametra do 4 tis. článkov čisto ako barlička pre import na WD jednoznačne je konktraproduktívna úprava, akokoľvek je celkový cieľ chvályhodný. --Teslaton (diskusia) 08:55, 18. jún 2014 (UTC)
Na údržbárske kategórie tento parameter nebol potrebný, na to stačí úprava šablóny. Jediným dôvodom jeho dopĺňania bol export na WD. --Sudo77 (diskusia) 16:35, 18. jún 2014 (UTC)
Pokud je import jednorázová záležitost, pak je parametr zbytečný. Jestliže ale import nových a doplněných probíhá permanentně, jak vyloučit některé články z údržbové kategorie? JAn Dudík (diskusia) 09:06, 23. jún 2014 (UTC)
Import prebieha permanentne? Ak je parameter raz pre danú položku na wikiúdajoch importovaný, nie je ďalej pre import potrebný. Na kontrolu či sa položka na wikiúdajoch zhoduje z názvom kategórie parameter nie je potrebný, stačí jednoduchá úprava šablóny. --Sudo77 (diskusia) 14:52, 23. jún 2014 (UTC)
Problém vzniká ve chvíli, kdy je z pohledu Wikidat parametr chybný (např. commons:Category:Bratislava vs. sk:Kategória:Ludia z Bratislavy) a přitom vy tady chcete v kategorii ten odkaz mít. Na Wikidata ho importovat nechci, vy ho chcete v kategorii mít a zároveň nechci, aby se mi kategorie řadila do seznamu k importu. Skript už sice umí poznat, že v minulosti bylo nějaké tvrzení z položky na wikidatech odstraněno, ale nepozná, zda kvůli tomu, že bylo špatně nebo kvůli překlepu či neexistenci cíle. JAn Dudík (diskusia) 11:05, 26. jún 2014 (UTC)
Nechceme mať v kategórii nepresné odkazy na Commons, tie nech robot pokojne vyhodí alebo ešte lepšie nahradí za presné. --Kelovy (diskusia) 11:11, 26. jún 2014 (UTC)
Tak se nejdřív dohodněte. Některé případy jsou jednoznačně chybné, ale u jiných je to na hraně. JAn Dudík (diskusia) 11:26, 26. jún 2014 (UTC)

Ak je to možné, pusti robota, nech pridá chýbajúce Catmory, čo si spomínal vyššie:) potom to zoraďovanie Catmorov nad Commonscatmi a išli by aj pridávať chýbajúce Commonscaty ? Vopred ďakujem :)--Kelovy (diskusia) 19:10, 23. jún 2014 (UTC)

Probíhá JAn Dudík (diskusia) 11:26, 26. jún 2014 (UTC)

Catmore: kategórie s centrálne generovaným obsahomUpraviť

Nazdar. V kandidátskej množine máš aj kategórie, kde sa celý obsah, vrátane {{Catmore}}, generuje cez centrálnu šablónu. Po doplnení botom sa tam potom zobrazuje duplicitne. Viď napr. [2]. Týka sa to momentálne minimálne kategórií s inštanciami šablóny {{Kategória Deň}}, čiže 366 článkov. Ak je to možné, bolo by dobré bota stopnúť, vyhodiť ich z kandidátskej množiny a tie čo už upravil revertnúť. Do budúcna sa to môže eventuálne týkať aj ďalších typov kategórií, kde sa obsah dá generovať systematicky centrálne (príslušné šablóny by mali pribúdať do kat. Šablóny kategórií). --Teslaton (diskusia) 09:39, 25. jún 2014 (UTC)

OK, dny jsem vyhodil. Bot zatím stačil udělat čísla 1 a 10-15, mělo by to jít opravit roboticky. Bohužel ale nejdou zadat dvě výjimky najednou, takže robot, než jsem na to přišel, v několika kategoriích šablonu zduplikoval. I to by mělo jít roboticky opravit. JAn Dudík (diskusia) 10:11, 25. jún 2014 (UTC)
Tak ešte {{Kategória Mesiac}}... Prvé tri v abecednom poradí, čo už stihol som revertol. --Teslaton (diskusia) 08:21, 26. jún 2014 (UTC)

A vedel by Tvoj robot pridať kategóriu do rovnomenného článku, ak v nej chýba ? Vo forme [[Kategória:XY| ]] --Kelovy (diskusia) 08:27, 26. jún 2014 (UTC)

Právě, že můžu použít jen jeden regex na kategorie, do kterých se přidávat nemá, takže nepřidávám při existenci {{Catmore}}. Dny jsem ručně vyhodil ze seznamu, měsíce od Februára do konce abecedy už taky. Těch pár se dá následně opravit ručně.
Ak je tá podmienka skutočne vo forme RE nad celým markupom článku, nemal by byť problém použiť alternáciu... Trebárs: "\{\{(Catmore|Kategória Deň|Kategória Mesiac)" --Teslaton (diskusia) 10:07, 26. jún 2014 (UTC)
S přidáním kategorie nevím - leda za cenu duplicit (kategorie bude v článku dvakrát) a nebo si udělat batch, kdy každou dvojici (přes 14000) pojede jako samostatný příkaz (v takovém případě bude ale problém se speciálními znaky mimo znakovou sadu Latin II). Skript, který používám momentálně, umí přidat úplně nahoru nebo úplně dolu zadaný text, pokud se ve stránce nevyskytuje zadaný řetězec - bohužel {{PAGENAME}} neumí interpretovat jako výsledek. JAn Dudík (diskusia) 09:29, 26. jún 2014 (UTC)

Nahradzovanie mien tenistovUpraviť

Super, že nahradzuješ tie mená tenistov :) Len som to asi trochu mätúco vysvetlil, Tchien-tchien Sunová má byť zmenená na Sun Tchien-tchien, tak, že neostane ani zobrazenie v podobe Tchien-tchien Sunová, aj v článku sa bude zobrazovať ako Sun Tchien-tchien. A to platí aj keď majú inú podobu, ako napr. len Sunová, vznikol úzus neprechyľovať čínske priezviská. --Kelovy (diskusia) 08:27, 2. júl 2014 (UTC)

OK, zbylé nahradím tímto způsobem... JAn Dudík (diskusia) 08:36, 2. júl 2014 (UTC)

Prosba o nahradzovanie kategórií ukrajinských obcí, v skutočnosti sú to dedinyUpraviť

Ahoj, keď budeš mať čas, prosím o nahradenie kategórií:

A prosím zmazať kategóriu Kategória:Dediny na Ukrajine --Kelovy (diskusia) 12:01, 18. august 2014 (UTC)

UA sídla by to chcelo spracovať od piky a poriadne, podobne ako sa robili trebárs sídla FR/CZ/SK. Tzn., čo ma z hlavy napadá:
 • založiť k tomu niekde projektovú stránku, kde by sa spísalo čo všetko treba a potom odškrtával progres
 • založiť a doladiť špecializovaný IB pre ukrajinské sídlo (viď SK, CZ, FR)
 • založiť vzorové stuby článkov, ktoré by sa následne použili ako šablóny pre strojové substovanie
 • v Exceli pripraviť datasety pre import členenia a samotných sídiel
 • pozakladať články pre jednotlivé typy sídiel à la Dedina (Ukrajina), aby typ sídla v úvodnej vete mohol odkazovať na konkrétny článok
 • zohnať dátové zdroje pre údaje, ktoré sa dajú sa riešiť centrálne (a ešte nie sú na WD). Rozlohy, demografia, starostovia, kódy, predvoľby, ...
Snažiť sa postupne manuálne pokrývať takto rozsiahle štáty je prakticky strata času, výsledok navyše nikdy nebude zodpovedať vynaloženému úsiliu. --Teslaton (diskusia) 16:12, 18. august 2014 (UTC)
To bude úžasné, ak sa to niekto podujme, ale kým sa tak stane, nemôžeme brániť redaktorom (teda najmä Visemovi), aby vytvárali takéto články ručne, ja som mu veľmi vďačný. Všimol som si, že menšie ukrajinské dediny sú nazývané "selišče", my to máme preložené ako sídliská, lenže to mi evokuje panelové sídliská :) Potreboval by som sa na to opýtať Bronta, tak počkám rok, veď v pohodičke... Zo slovenského pohľadu sú tie dediny správne aj pre seliščia, tak sa teším, že to Janov robot pomení, lebo "obce" sú chybou z každého hľadiska. --Kelovy (diskusia) 06:51, 20. august 2014 (UTC)
Zabrániť mu nemôžem, prípadný úplný import to ale v konečnom dôsledku len skomplikuje, pretože pribudne stubov, pri ktorých bude treba brať ohľad na súčasný obsah. --Teslaton (diskusia) 08:18, 23. august 2014 (UTC)

OK, přesunul jsem a našel při tom jedu chybu v robotovi :-). Promažte si a propojte s ostatními jazyky - pro Lypovecký rajón jsem dohledal ekvivalenty na ruwiki a ukwiki. Omlouvám se z pozdější reakci, momentálně mám jako prioritu převod Wikizpráv na Wikidata. JAn Dudík (diskusia) 08:36, 22. august 2014 (UTC)

Veď to až tak nesúrilo, som Ti veľmi zaviazaný   Ešte prosím oprav preklep Kategória:Dediny vo na Kategória:Dediny vo Vinnyckom rajóne a zmaž zo všetkých článkov kategóriu Kategória:Dediny na Ukrajine. S tým interwiki je to zložitejšie, lebo Населённые пункты sú všetky sídla, čiže aj mestá (preto som aj váhal, či sú tie dediny dobrý nápad, ale sídla sa mi zdali príliš všeobecné)... Ale na poľskej wiki majú rovnaký systém, len majú zatiaľ spracované iné rajóny než my   --Kelovy (diskusia) 06:24, 23. august 2014 (UTC)
Tie drobnosti som fixol: [3]. --Teslaton (diskusia) 08:18, 23. august 2014 (UTC)
ďakujem  --Kelovy (diskusia) 08:26, 23. august 2014 (UTC)

Invitation to Medical TranslationUpraviť

Medical Translation Project

Invitation to the Medical Translation Project – a joint Wikimedia project started by the English language WikiProject Medicine!

Thank you for being one of the top Medical editors! I want to use this opportunity to introduce you to our most ambitious project.

We want to use Wikipedia to spread knowledge where it will be used. Studies have shown that Wikipedia is the most common resource of medical knowledge, and used by more people than any other source! We want high quality articles, available to everyone, regardless of language ability. It isn't right that you would need to know a major language to get hold of quality content!

That is why in the recent Ebola crisis (which is still ongoing) we translated information into over 70 languages, many of them small African languages. This was important, as Wikipedia was also shown to be the biggest resource used in Africa for information on Ebola! We see tremendous potential, but also great risks as our information needs to be accurate and well-researched. We only translate articles that have been reviewed by medical doctors and experts, so that what we translate is correct. Many of our translators are professionals, but many are also volunteers, and we need more of you guys – both to translate, but also to import finished translations, and fix grammatical or other style issues that are introduced by the translation process.

Our articles are not only translated into small languages, but also to larger ones, but as of 2015 this requires users to apply for an article to be translated, which can be done here (full articles, short articles) with an easy to manage google document.

So regardless of your background head over to our main page for more information, or to our talk page and ask us questions. Feel free to respond in any language, we will do our best to find some way to communicate. No task is too small, and we need everyone to help out!

I hope you will forgive me for sending this message in English – we also need translators for messages like this, and above all local language community managers, which act as a link between us and you. Also I can not reply on your talk page, so please go to our talk page!

Thank you for helping medical information on Wikipedia grow! -- CFCF 🍌 (email) 15:37, 28 January 2015 (UTC)

Google Translation of this message

Odstranění odkazu na neexistující kategorii na CommonsUpraviť

Ad [4]: prípady ako tento fungovali, napriek tomu, že kat. nemala asociovanú dátovú položku ani tam nebol explicitný názov commons kategórie. Šablóna totiž ako fallback vyplúva odkaz na rovnomennú Commons kategóriu, ktorá v mnohých prípadoch existuje (tu commons:Category:Dušan Jurkovič). Minimálne je teda zavádzajúce zhrnutie "odstranění odkazu na neexistující kategorii na Commons".

Vhodnejšie riešenie by bola kontrola tohoto prípadu (existencia rovnomennej) a buď doplnenie explicitného názvu a/alebo ponechaie na manuálne doriešienie.

V každom prípade by bolo vhodnejšie, keby si podobné hormadnejšie úpravy najprv avizoval v Krčme, aby sa k zámeru bolo možné vyjadriť. --Teslaton (diskusia) 15:45, 28. jún 2016 (UTC)

Stejná akce teď proběhla na cs.wiiki, tak jsem použil skript od Matěje Suchánka i zde a na prvním testovaném vzorku to dělalo to, co mělo. Příště tedy budu muset vyzkoušet větší vzorek, než pustím na vše. JAn Dudík (diskusia) 18:39, 28. jún 2016 (UTC)

Rovnomenné kategórie k článkomUpraviť

Ahoj, mohol by prosím Tvoj robot pridať rovnomenné kategórie ku článkom, ak im chýbajú ? Tak ako to spravil tu. Vopred ďakujem za ochotu :)--Kelovy (diskusia) 10:24, 23. február 2017 (UTC)

@Kelovy: Tehdy jsem dostal seznam názvů, které se vyskytují jak jako článek, tak jako kategorie. Nenapadá mne, jak jednoduše takový seznam získat.
Ale teoreticky by mohlo jít získat alespoň seznam dvojic z Wikidat přes PetScan... JAn Dudík (diskusia) 18:49, 27. február 2017 (UTC)
@JAn Dudík: Aha, myslel som, že to ide aj bez toho zoznamu, ja si tú prácu robotov celkovo predstavujem príliš jednoducho...  Týka sa to najmä článkov českých obcí, ako je Hevlín, ktoré majú svoju kategóriu Kategória:Hevlín --Kelovy (diskusia) 18:57, 27. február 2017 (UTC)

Blok botaUpraviť

Zdravím. Zablokoval som bota na 10 min. Úpravy ako [5] alebo [6] nie sú v poriadku, tá druhá ani po oprave (kategorizuje to parametricky šablóna, nie je dôvod dopĺňať tam do kódu akékoľvek ďalšie kat.). Ak nemáš čas/chuť udržiavať si prehľad a zohľadňovať lokálne špecifiká, zváž vykonávanie strojových úprav na skwiki, toto len generuje zbytočné edity. --Teslaton (diskusia) 10:46, 15. marec 2017 (UTC)

@Teslaton, Kelovy: Provádím požadavek zmíněný o sekci výše. Mám tedy vynechat články o rocích? nebo jsou ještě nějaká jiná specifika? JAn Dudík (diskusia) 10:53, 15. marec 2017 (UTC)
BTW, vrácení do původního stavu je také chybně? JAn Dudík (diskusia) 10:51, 15. marec 2017 (UTC)
Robot má nastavenou výjimku na články obsahující {{Rozlišovacia stránka}}. Není problém přidat jakoukoliv jinou šablonu. JAn Dudík (diskusia) 10:53, 15. marec 2017 (UTC)
Jasné, ok. Hej, roky/desaťročia/storočia vynechaj (tie už dotknuté botom v tejto várke by bolo dobré revertnúť, aby boli zdrojáky konzistentné), tam by nemali byť potrebné žiadne zásahy. Treba tiež vkladať (a testovať prítomnosť) kategorizácie cez slovenský tvar príslušného kw. ("Kategória"), aby tam nevznikala redundancia a inojazyčné varianty. Možno najlepšie by bolo spraviť si prienik kand. množiny s českými obcami (čo pôvodne riešil Kelovy) a spustiť to pre začiatok len na tom prieniku.
@Kelovy: ako autor podnetu, skontroluj potom pls. tiež námatkovo úpravy, či je to v poriadku. --Teslaton (diskusia) 10:58, 15. marec 2017 (UTC)
@Teslaton: Spoľahni sa, všetko skontrolujem. Ani nevieš, aký som šťastný, že sa Jan na to podujal, už som prestával dúfať. --Kelovy (diskusia) 12:03, 15. marec 2017 (UTC)
Výnimku treba ešte minimálne na: {{Desaťročie}}, {{Kategória Narodenia dňa}}, {{Kategória Úmrtia dňa}}. Ide o šablóny, pri ktorých prítomnosti v článku je korektná neprítomnosť explicitnej kategorizácie v zdrojáku. Možno sú ešte nejaké – pamiatkové zoznamy napr., nemám teraz ale moc času to prechádzať. --Teslaton (diskusia) 11:05, 15. marec 2017 (UTC)
Hej, desaťročie je po rv. v poriadku [7]. --Teslaton (diskusia) 11:08, 15. marec 2017 (UTC)
Ad [8]: kategórie by mali byť na samostatných riadkoch (za DEFAULTSORT patrí newline) a nemusel by nechávať extra odriadkovania medzi jednotlivými kat. --Teslaton (diskusia) 12:18, 15. marec 2017 (UTC)
Je to záhada, na cs.wiki to dělalo správně, prázdný řádek pokud vím nikde nezůstal. Ale ani samostatné kosmetické změny to neopraví. JAn Dudík (diskusia) 12:39, 15. marec 2017 (UTC)

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v ŽilineUpraviť

Ahoj JAn Dudík!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017

Strojové odstraňovanie commonscatUpraviť

Nazdar. Ad [9]: prípady ako tento by to chcelo ošetrovať separátne. Zodpovedajúca Commons kategória totiž existuje (commons:Category:Highway bridges in Slovakia), akurát bola na WD prepojená len cez projektovú asociáciu [10], nie cez propertu. Zmysluplné riešenie je v takýchto prípadoch doplnenie prepojenia cez prop. [11] namiesto mechanického odmazania š. z kat. [12] dtto., predpokladám, že to môže tvoriť nezanedbateľné percento prípadov. --Teslaton (diskusia) 11:11, 9. máj 2022 (UTC)

Ahoj, omlouvám se, nenapadlo mě, že tuto variantu nemá vaše šablona ošetřenou, na cs.wiki to je už dlouho. Každopádně šablona stejně odkazovala na neexistující kategorii [13]. Robota zastavuji. JAn Dudík (diskusia) 11:19, 9. máj 2022 (UTC)
Vyššie spomínané prípady boli SK mosty a Intel MCU (obe kat. existujú a sú prepojené cez projektovú asociáciu). Nemocnice v BA sú ďalší prípad, aj tam ale vyzerá byť projektová asoc. správna [14] (commons:Category:Hospitals in Bratislava). Ale áno, to že š. momentálne v takýchto prípadoch odkazuje nesprávne nerozporujem, akurát riešenie by bolo možno dobré nájsť vhodnejšie (buď fix š., pokiaľ je technicky riešiteľné preberanie aj z projektovej assoc. s Commonsom, alebo hromadné doplnenie chýbajúcich prepojení cez prop. na strane WD). --Teslaton (diskusia) 11:31, 9. máj 2022 (UTC)
@Teslaton: (s EK) Je to správně, ale jen v levém menu, šablona sitelink nepřebírá a odkazuje na commons:Category:Nemocnice v Bratislave.
NA cswiki šablona bere v úvahu oba případy - je to řešené nějak přes moduly, ale těm nerozumím, tak to zde nedokážu implementovat. JAn Dudík (diskusia) 11:34, 9. máj 2022 (UTC)
Doplnil som tam preberanie sitelinku [15], snáď aj vrátane radenia do tracking kat. Neviem čo máš ako vstup pre bota, ak tie tracking kat., treba nejaký čas počkať, kým sa tam nové radenie po úprave š. prejaví.
Napadá ťa nejaký jednoduchý spôsob ako zistiť, pri ktorých zo strojových odstránení š. [16] šlo o tento prípad? Bolo by totiž dobré ich revertnúť. Druhá možnosť by bola revertnúť hromadne všetky (a následne ich prípadne nechať spracovať znova, už s rešpektovaním aktuálneho stavu). --Teslaton (diskusia) 12:53, 9. máj 2022 (UTC)
@Teslaton: Pomocí query jsem získal seznam asi 51000 kategorií, které mají odkaz na commons jako sitelink, robot to přidává do těch, kde chybí. JAn Dudík (diskusia) 18:33, 9. máj 2022 (UTC)
Idea je dobrá, akurát testovanie prítomnosti {{Commonscat}} by bolo žiadúce riešiť tak, aby to zahŕňalo aj nepriame transklúzie cez iné šablóny (tzn. buď SQL dotaz cez templatelinks tabuľku, alebo API volanie, riešiace transklúzie šablón), nie len prítomnosťou priameho volania v zdrojáku. Úpravy ako [17] totiž vedú k nežiadúcemu duplicitnému volaniu commonscat, keďže š. {{Kategória ročníka}} ju už vkladá (pričom nebude jediná taká, viď [18]). To bude treba fixnúť. --Teslaton (diskusia) 19:04, 9. máj 2022 (UTC)
Ach jo :-)
Transkluze šablony jinou šablonou je podle mě hrozný zlozvyk...
Dokázal bys mi tedy vyjet přesnější seznam? JAn Dudík (diskusia) 19:39, 9. máj 2022 (UTC)
Nechaj tak, vyhádžem ich strojovo, keď dobehne tvoja várka. Akurát perspektívne pls., ak sa dá, skús takéto hromadnejšie zámery, týkajúce sa tisícov stránok, najprv avizovať (prípadne zbehnúť menšiu várku), až potom realizovať. Zvlášť mimo domovskej wiki, kde človek nemusí byť v obraze ohľadom všetkých zvyklostí a súvislostí nie je zlé chvíľu počkať na feedback a doladiť detaily. Tzn. „najprv sa pýtať, až potom strieľať“... :)
Čo sa týka nepriamych transklúzií, nepríde mi to úplne ako zlozvyk, je to prirodzená kompozícia, umožňujúca konzistentnejšiu formu a predchádzajúca redundancii. V tomto prípade pre úpravu jedného typu kategórií stačí upraviť niekoľko centrálnych šablón, netreba strojovo upravovať tisícky stránok. Pričom keď už tam tá centrálna š. je z nejakého dôvodu potrebná (kalendár, navigácia), prečo ňou nevyplúvať už celý technický obsah kategórie, vrátane systematického radenia do nadkat. (kde to znova zabezpečí konzistentnosť), projektových linkov, atď.
V každom prípade ale vďaka za iniciatívu, nerád by som, aby to vyznelo nevďačne – po doladení bude stav lepší, než doteraz. --Teslaton (diskusia) 21:11, 9. máj 2022 (UTC)
Ja by som skôr navrhoval bota na pridávanie Commons než na odberanie. Respektíve by mohol kontrolovať tie, čo boli odobrané či medzitým nevznikli. Pomerne často sa stretávam so situáciou ako tu kde som Commons dal, robot odňal a za rok, dva, tri Commons tak či tak vznikol, ale už ho nemal kto pridať.--Jetam2 (diskusia) 06:08, 10. máj 2022 (UTC)
@Jetam2, Teslaton: Mělo by být hotovo, ve všech 51000 kategoriích se sitelinkem. Případně časem můžu projet znovu, ale musím nějak vyřešit ty transkludované šablony - bude stačit jednoduché pravidlo, NAPŘ. že vynechat kategorie obsahující letopočet? JAn Dudík (diskusia) 10:59, 10. máj 2022 (UTC)
V súčasnosti treba z dopĺňania Commonscat vynímať kategórie, obsahujúce niektorú zo šablón: {{Commonscat}}, {{Projekt}}, {{Kategória ročníka}}, {{Kategória Deň}}, {{Kategória Mesiac}}. Korektnejšie by ale bolo kontrolovať, či už na stránke nie je {{Commonscat}} alebo {{Projekt}} transcludnutá.
Ešte pls., čo sa týka zhrnutí, bolo by dobré opraviť:
 • Chybejúce {{Commonscat}}chýbajúce {{Commonscat}}
 • odstranenie odkazu na neexistujúci kategórii na Commonsodstránenie odkazu na neexistujúcu kategóriu na Commons
Tamto nie je ani čeština ani slovenčina. --Teslaton (diskusia) 11:21, 10. máj 2022 (UTC)
Duplicity som prešiel: [19]. --Teslaton (diskusia) 11:56, 10. máj 2022 (UTC)
vďaka. napíšu si batch do zásoby, abych na to nezapoměl... JAn Dudík (diskusia) 12:08, 10. máj 2022 (UTC)
a pro jistotu i sem:
 • Seznam [20]
 • příkaz pwb.py add_text -lang:sk -file:aa.txt -text:"{{Commonscat}}" -up -grepnot:\{\{([Cc]ommonscat|[Pp]rojekt|[Kk]ategória (ročníka|Deň|Mesiac)) -summary:"chýbajúce {{Commonscat}}"
-- JAn Dudík (diskusia) 12:13, 10. máj 2022 (UTC)

Kozmetické zmenyUpraviť

Nazdar. Ad [21] a ďalšie podobné z dnešnej várky: rovnaká vec sa už myslím riešila na cswiki, no pre istotu upozorňujem, že ani tu nie je štandardom odsadzovanie položiek IB dvoma medzerami pred '|', v dokumentáciách je spravidla uvádzaný tvar s jednou medzerou. Buď teda by bolo dobré upraviť kód/konfiguráciu/volanie bota, alebo potom radšej neaplikovať „kozmetické zmeny“. --Teslaton (diskusia) 16:15, 8. júl 2022 (UTC)