Kvalifikácia mužov na Majstrovstvá Európy vo vodnom póle 2012

Bližšie informácie v hlavnom článku: Majstrovstvá Európy vo vodnom póle 2012

Kvalifikácia mužov na Majstrovstvá Európy vo vodnom póle 2012 bola európska kvalifikácia vo vodnom póle, ktorej sa zúčastnilo 20 európskych družstiev. Tie súťažili o 6 miest na záverečný turnaj v 6 skupinách a následnom play-off. Prebiehala od 30. októbra 2010 do 29. októbra 2011.

Priamy postupUpraviť

Priamo postupovala hostiteľská krajina a prvých 5 tímov z ME 2010:

Nasadenie do výkonnostných košovUpraviť

Kôš 1 Kôš 2 Kôš 3 Kôš 4
  Nemecko
  Rumunsko
  Španielsko
  Grécko
  Turecko
  Rusko
  Macedónsko
  Francúzsko
  Spojené kráľovstvo
  Malta
  Slovinsko
  Slovensko
  Bielorusko
  Gruzínsko
  Poľsko
  Španielsko
  Ukrajina
  Bulharsko
  Izrael
  Portugalsko

Kvalifikačné skupinyUpraviť

Skupina AUpraviť

30. október 2010, Gzira
Malta   7 : 3 (1 : 1, 2 : 1, 1 : 1, 3 : 0)   Poľsko
20. november 2010, Istanbul
Turecko   15 : 3 (2 : 1, 4 : 1, 4 : 0, 5 : 1)   Malta
30. marec 2011, Gliwice
Poľsko   4 : 10 (2 : 2, 1 : 2, 0 : 2, 1 : 5)   Turecko
11. máj 2011, Istanbul
Turecko   10 : 5 (3 : 1, 2 : 0, 3 : 2, 2 : 2)   Poľsko
12. jún 2011, Msida
Malta   8 : 7 (2 : 1, 2 : 2, 3 : 2, 1 : 2)   Turecko
2. júl 2011, Štetín
Poľsko   5 : 5 (2 : 1, 1 : 0, 1 : 3, 1 : 1)   Malta
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Turecko 4 3 0 1 42 20 +22 9
2.   Malta 4 2 1 1 23 30 −7 7
3.   Poľsko 4 0 1 3 17 32 −15 1

Skupina BUpraviť

30. október 2010, Porto, Koper
Portugalsko   7 : 15 (1 : 5, 1 : 5, 3 : 3, 2 : 2)   Nemecko
Slovinsko   31 : 5 (7 : 2, 9 : 1, 7 : 0, 8 : 2)   Bulharsko 100 divákov
20. – 21. november 2010, Sofia, Hannover
Bulharsko   2 : 12 (1 : 4, 0 : 2, 1 : 2, 0 : 4)   Portugalsko
Nemecko   21 : 11 (5 : 4, 7 : 3, 3 : 1, 6 : 3)   Slovinsko 500 divákov
30. marec 2011, Gera, Porto
Nemecko   24 : 6 (4 : 1, 9 : 1, 6 : 2, 5 : 2)   Bulharsko
Portugalsko   3 : 14 (0 : 7, 2 : 3, 0 : 2, 1 : 2)   Slovinsko
7. – 11. máj 2011, Sofia, Kranj
Bulharsko   2 : 19 (0 : 5, 1 : 7, 1 : 4, 0 : 3)   Nemecko
Slovinsko   10 : 8 (4 : 3, 2 : 3, 2 : 1, 2 : 1)   Portugalsko
18. jún 2011, Faro, Kranj
Portugalsko   11 : 8 (3 : 3, 3 : 1, 2 : 2, 3 : 2)   Bulharsko
Slovinsko   7 : 7 (2 : 1, 2 : 3, 2 : 1, 1 : 2)   Nemecko
2. júl 2011, Wuppertal, Varna
Nemecko   18 : 4 (4 : 0, 5 : 0, 2 : 1, 7 : 3)   Portugalsko
Bulharsko   5 : 26 (1 : 5, 1 : 5, 2 : 7, 1 : 9)   Slovinsko
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Nemecko 6 5 1 0 104 37 +67 16
2.   Slovinsko 6 4 1 1 99 49 +50 13
3.   Portugalsko 6 2 0 4 45 67 −22 6
4.   Bulharsko 6 0 0 6 28 123 −95 0

Skupina CUpraviť

2. november 2010, Barcelona
Španielsko   15 : 3 (2 : 1, 6 : 1, 3 : 0, 4 : 1)   Bielorusko
5. december 2010, Skopje
Macedónsko   6 : 10 (3 : 4, 1 : 4, 1 : 1, 1 : 1)   Španielsko
30. marec 2011, Minsk
Bielorusko   6 : 9 (3 : 3, 1 : 0, 1 : 3, 1 : 3)   Macedónsko
11. máj 2011, Skopje
Macedónsko   15 : 7 (2 : 1, 5 : 2, 5 : 2, 3 : 2)   Bielorusko
15. jún 2011, Terrassa
Španielsko   10 : 5 (2 : 2, 5 : 1, 1 : 1, 2 : 1)   Macedónsko
2. júl 2011, Minsk
Bielorusko   6 : 12 (1 : 2, 1 : 3, 0 : 4, 4 : 3)   Španielsko
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Španielsko 4 4 0 0 47 20 +27 12
2.   Macedónsko 4 2 0 2 35 33 +2 6
3.   Bielorusko 4 0 0 4 22 51 −29 0

Skupina DUpraviť

30. október 2010, Aix-les-Bains
Francúzsko   33 : 2 (9 : 0, 9 : 0, 8 : 1, 7 : 1)   Švajčiarsko
20. november 2010, Kazaň
Rusko   23 : 4 (7 : 1, 6 : 1, 6 : 0, 4 : 2)   Švajčiarsko
30. marec 2011, Volgograd
Rusko   8 : 8 (2 : 1, 2 : 0, 3 : 4, 1 : 3)   Francúzsko
11. máj 2011, Nice
Francúzsko   11 : 10 (5 : 3, 1 : 2, 3 : 3, 2 : 2)   Rusko
18. jún 2011, Kreuzlingen
Švajčiarsko   8 : 25 (3 : 5, 3 : 9, 1 : 6, 1 : 5)   Rusko
20. júl 2011, Lugano
Švajčiarsko   2 : 19 (0 : 6, 1 : 3, 0 : 1, 1 : 9)   Francúzsko
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Francúzsko 4 3 1 0 71 22 +49 10
2.   Rusko 4 2 1 1 66 31 +35 7
3.   Švajčiarsko 4 0 0 4 16 100 −84 0

Skupina EUpraviť

30. október 2010, Tbilisi
Gruzínsko   9 : 3 (5 : 1, 0 : 0, 1 : 2, 3 : 0)   Spojené kráľovstvo
20. november 2010, Manchester
Spojené kráľovstvo   2 : 13 (0 : 4, 0 : 2, 1 : 3, 1 : 4)   Grécko
30. marec 2011, Tbilisi
Gruzínsko   8 : 11 (3 : 3, 3 : 4, 1 : 3, 1 : 1)   Grécko
11. máj 2011, Atény
Grécko   16 : 6 (1 : 2, 6 : 3, 5 : 0, 4 : 1)   Gruzínsko
18. jún 2011, Atény
Grécko   14 : 4 (4 : 2, 2 : 0, 4 : 1, 4 : 1)   Spojené kráľovstvo
2. júl 2011, Manchester
Spojené kráľovstvo   8 : 7 (3 : 2, 2 : 1, 1 : 1, 2 : 3)   Gruzínsko
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Grécko 4 4 0 0 54 20 +34 12
2.   Gruzínsko 4 1 0 3 30 38 −8 3
3.   Spojené kráľovstvo 4 1 0 3 17 43 −26 3

Skupina FUpraviť

30. október 2010, Košice, Netanya
Slovensko   18 : 9 (3 : 1, 5 : 3, 5 : 1, 6 : 4)   Ukrajina 600 divákov info
Izrael   4 : 14 (2 : 3, 0 : 3, 2 : 3, 0 : 5)   Rumunsko
20. november 2010, Kyjev, Oradea
Ukrajina   8 : 0 (2 : 0, 3 : 0, 2 : 0, 1 : 0)   Izrael
Rumunsko   8 : 5 (1 : 1, 2 : 1, 3 : 1, 2 : 2)   Slovensko 350 divákov info
30. marec 2011, Mariupol, Netanya
Ukrajina   6 : 19 (2 : 3, 0 : 4, 3 : 7, 1 : 5)   Rumunsko
Izrael   6 : 18 (2 : 3, 1 : 8, 3 : 2, 0 : 5)   Slovensko 500 divákov info
11. máj 2011, Košice, Oradea
Slovensko   24 : 3 (5 : 1, 6 : 0, 6 : 1, 7 : 1)   Izrael 300 divákov info
Rumunsko   18 : 3 (4 : 0, 4 : 0, 3 : 2, 7 : 1)   Ukrajina
18. jún 2011, Netanya, Košice
Izrael   5 : 11 (2 : 1, 0 : 3, 2 : 2, 1 : 5)   Ukrajina
Slovensko   7 : 7 (1 : 3, 4 : 1, 1 : 1, 1 : 2)   Rumunsko 500 divákov info
2. júl 2011, Charkov, Bukurešť
Ukrajina   5 : 13 (1 : 3, 3 : 2, 0 : 6, 1 : 2)   Slovensko 300 divákov info
Rumunsko   18 : 4 (6 : 0, 5 : 1, 4 : 3, 3 : 0)   Izrael
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Rumunsko 6 5 1 0 84 29 +55 16
2.   Slovensko 6 4 1 1 85 38 +47 13
3.   Ukrajina 6 2 0 5 42 73 −31 6
4.   Izrael 6 0 0 6 22 93 −71 0

Play-offUpraviť

1. – 29. október 2011, Atény, Košice
Grécko   13 : 7 (1 : 1, 6 : 2, 3 : 1, 3 : 1)   Slovensko info
Slovensko   3 : 9 (1 : 2, 1 : 1, 1 : 5, 0 : 1)   Grécko 400 divákov info
1. – 30. október 2011, Kiriši, Sant Andreu de Palomar
Rusko   6 : 13 (3 : 4, 2 : 4, 1 : 2, 0 : 3)   Španielsko
Španielsko   11 : 4 (5 : 3, 3 : 0, 1 : 1, 2 : 0)   Rusko
1. – 29. október 2011, Paríž, Skopje
Francúzsko   8 : 6 (1 : 1, 1 : 0, 4 : 4, 2 : 1)   Macedónsko
Macedónsko   12 : 4 (3 : 0, 3 : 1, 4 : 1, 2 : 2)   Francúzsko
1. – 29. október 2011, Tbilisi, Oradea
Gruzínsko   5 : 11 (2 : 2, 2 : 1, 1 : 4, 0 : 4)   Rumunsko
Rumunsko   18 : 6 (4 : 2, 6 : 1, 4 : 2, 4 : 1)   Gruzínsko
1. – 12. október 2011, Hamm, Gzira
Nemecko   21 : 5 (9 : 1, 6 : 2, 3 : 1, 3 : 1)   Malta
Malta   6 : 15 (1 : 4, 1 : 4, 2 : 3, 2 : 4)   Nemecko
1. – 29. október 2011, Kranj, Istanbul
Slovinsko   5 : 7 (0 : 0, 1 : 3, 3 : 2, 1 : 2)   Turecko 500 divákov
Turecko   9 : 9 (3 : 1, 3 : 1, 1 : 7, 2 : 0)   Slovinsko

Pozri ajUpraviť

Externé odkazyUpraviť

ZdrojeUpraviť