Kvalifikácia mužov na Majstrovstvá Európy vo vodnom póle 2012

Bližšie informácie v hlavnom článku: Majstrovstvá Európy vo vodnom póle 2012

Kvalifikácia mužov na Majstrovstvá Európy vo vodnom póle 2012 bola európska kvalifikácia vo vodnom póle, ktorej sa zúčastnilo 20 európskych družstiev. Tie súťažili o 6 miest na záverečný turnaj v 6 skupinách a následnom play-off. Prebiehala od 30. októbra 2010 do 29. októbra 2011.

Priamy postupUpraviť

Priamo postupovala hostiteľská krajina a prvých 5 tímov z ME 2010:

Nasadenie do výkonnostných košovUpraviť

Kôš 1 Kôš 2 Kôš 3 Kôš 4
  Nemecko
  Rumunsko
  Španielsko
  Grécko
  Turecko
  Rusko
  Severné Macedónsko
  Francúzsko
  Spojené kráľovstvo
  Malta
  Slovinsko
  Slovensko
  Bielorusko
  Gruzínsko
  Poľsko
  Španielsko
  Ukrajina
  Bulharsko
  Izrael
  Portugalsko

Kvalifikačné skupinyUpraviť

Skupina AUpraviť

30. október 2010, Gzira
Malta   7 : 3 (1 : 1, 2 : 1, 1 : 1, 3 : 0)   Poľsko
20. november 2010, Istanbul
Turecko   15 : 3 (2 : 1, 4 : 1, 4 : 0, 5 : 1)   Malta
30. marec 2011, Gliwice
Poľsko   4 : 10 (2 : 2, 1 : 2, 0 : 2, 1 : 5)   Turecko
11. máj 2011, Istanbul
Turecko   10 : 5 (3 : 1, 2 : 0, 3 : 2, 2 : 2)   Poľsko
12. jún 2011, Msida
Malta   8 : 7 (2 : 1, 2 : 2, 3 : 2, 1 : 2)   Turecko
2. júl 2011, Štetín
Poľsko   5 : 5 (2 : 1, 1 : 0, 1 : 3, 1 : 1)   Malta
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Turecko 4 3 0 1 42 20 +22 9
2.   Malta 4 2 1 1 23 30 −7 7
3.   Poľsko 4 0 1 3 17 32 −15 1

Skupina BUpraviť

30. október 2010, Porto, Koper
Portugalsko   7 : 15 (1 : 5, 1 : 5, 3 : 3, 2 : 2)   Nemecko
Slovinsko   31 : 5 (7 : 2, 9 : 1, 7 : 0, 8 : 2)   Bulharsko 100 divákov
20. – 21. november 2010, Sofia, Hannover
Bulharsko   2 : 12 (1 : 4, 0 : 2, 1 : 2, 0 : 4)   Portugalsko
Nemecko   21 : 11 (5 : 4, 7 : 3, 3 : 1, 6 : 3)   Slovinsko 500 divákov
30. marec 2011, Gera, Porto
Nemecko   24 : 6 (4 : 1, 9 : 1, 6 : 2, 5 : 2)   Bulharsko
Portugalsko   3 : 14 (0 : 7, 2 : 3, 0 : 2, 1 : 2)   Slovinsko
7. – 11. máj 2011, Sofia, Kranj
Bulharsko   2 : 19 (0 : 5, 1 : 7, 1 : 4, 0 : 3)   Nemecko
Slovinsko   10 : 8 (4 : 3, 2 : 3, 2 : 1, 2 : 1)   Portugalsko
18. jún 2011, Faro, Kranj
Portugalsko   11 : 8 (3 : 3, 3 : 1, 2 : 2, 3 : 2)   Bulharsko
Slovinsko   7 : 7 (2 : 1, 2 : 3, 2 : 1, 1 : 2)   Nemecko
2. júl 2011, Wuppertal, Varna
Nemecko   18 : 4 (4 : 0, 5 : 0, 2 : 1, 7 : 3)   Portugalsko
Bulharsko   5 : 26 (1 : 5, 1 : 5, 2 : 7, 1 : 9)   Slovinsko
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Nemecko 6 5 1 0 104 37 +67 16
2.   Slovinsko 6 4 1 1 99 49 +50 13
3.   Portugalsko 6 2 0 4 45 67 −22 6
4.   Bulharsko 6 0 0 6 28 123 −95 0

Skupina CUpraviť

2. november 2010, Barcelona
Španielsko   15 : 3 (2 : 1, 6 : 1, 3 : 0, 4 : 1)   Bielorusko
5. december 2010, Skopje
Macedónsko   6 : 10 (3 : 4, 1 : 4, 1 : 1, 1 : 1)   Španielsko
30. marec 2011, Minsk
Bielorusko   6 : 9 (3 : 3, 1 : 0, 1 : 3, 1 : 3)   Macedónsko
11. máj 2011, Skopje
Macedónsko   15 : 7 (2 : 1, 5 : 2, 5 : 2, 3 : 2)   Bielorusko
15. jún 2011, Terrassa
Španielsko   10 : 5 (2 : 2, 5 : 1, 1 : 1, 2 : 1)   Macedónsko
2. júl 2011, Minsk
Bielorusko   6 : 12 (1 : 2, 1 : 3, 0 : 4, 4 : 3)   Španielsko
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Španielsko 4 4 0 0 47 20 +27 12
2.   Macedónsko 4 2 0 2 35 33 +2 6
3.   Bielorusko 4 0 0 4 22 51 −29 0

Skupina DUpraviť

30. október 2010, Aix-les-Bains
Francúzsko   33 : 2 (9 : 0, 9 : 0, 8 : 1, 7 : 1)   Švajčiarsko
20. november 2010, Kazaň
Rusko   23 : 4 (7 : 1, 6 : 1, 6 : 0, 4 : 2)   Švajčiarsko
30. marec 2011, Volgograd
Rusko   8 : 8 (2 : 1, 2 : 0, 3 : 4, 1 : 3)   Francúzsko
11. máj 2011, Nice
Francúzsko   11 : 10 (5 : 3, 1 : 2, 3 : 3, 2 : 2)   Rusko
18. jún 2011, Kreuzlingen
Švajčiarsko   8 : 25 (3 : 5, 3 : 9, 1 : 6, 1 : 5)   Rusko
20. júl 2011, Lugano
Švajčiarsko   2 : 19 (0 : 6, 1 : 3, 0 : 1, 1 : 9)   Francúzsko
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Francúzsko 4 3 1 0 71 22 +49 10
2.   Rusko 4 2 1 1 66 31 +35 7
3.   Švajčiarsko 4 0 0 4 16 100 −84 0

Skupina EUpraviť

30. október 2010, Tbilisi
Gruzínsko   9 : 3 (5 : 1, 0 : 0, 1 : 2, 3 : 0)   Spojené kráľovstvo
20. november 2010, Manchester
Spojené kráľovstvo   2 : 13 (0 : 4, 0 : 2, 1 : 3, 1 : 4)   Grécko
30. marec 2011, Tbilisi
Gruzínsko   8 : 11 (3 : 3, 3 : 4, 1 : 3, 1 : 1)   Grécko
11. máj 2011, Atény
Grécko   16 : 6 (1 : 2, 6 : 3, 5 : 0, 4 : 1)   Gruzínsko
18. jún 2011, Atény
Grécko   14 : 4 (4 : 2, 2 : 0, 4 : 1, 4 : 1)   Spojené kráľovstvo
2. júl 2011, Manchester
Spojené kráľovstvo   8 : 7 (3 : 2, 2 : 1, 1 : 1, 2 : 3)   Gruzínsko
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Grécko 4 4 0 0 54 20 +34 12
2.   Gruzínsko 4 1 0 3 30 38 −8 3
3.   Spojené kráľovstvo 4 1 0 3 17 43 −26 3

Skupina FUpraviť

30. október 2010, Košice, Netanya
Slovensko   18 : 9 (3 : 1, 5 : 3, 5 : 1, 6 : 4)   Ukrajina 600 divákov info
Izrael   4 : 14 (2 : 3, 0 : 3, 2 : 3, 0 : 5)   Rumunsko
20. november 2010, Kyjev, Oradea
Ukrajina   8 : 0 (2 : 0, 3 : 0, 2 : 0, 1 : 0)   Izrael
Rumunsko   8 : 5 (1 : 1, 2 : 1, 3 : 1, 2 : 2)   Slovensko 350 divákov info
30. marec 2011, Mariupol, Netanya
Ukrajina   6 : 19 (2 : 3, 0 : 4, 3 : 7, 1 : 5)   Rumunsko
Izrael   6 : 18 (2 : 3, 1 : 8, 3 : 2, 0 : 5)   Slovensko 500 divákov info
11. máj 2011, Košice, Oradea
Slovensko   24 : 3 (5 : 1, 6 : 0, 6 : 1, 7 : 1)   Izrael 300 divákov info
Rumunsko   18 : 3 (4 : 0, 4 : 0, 3 : 2, 7 : 1)   Ukrajina
18. jún 2011, Netanya, Košice
Izrael   5 : 11 (2 : 1, 0 : 3, 2 : 2, 1 : 5)   Ukrajina
Slovensko   7 : 7 (1 : 3, 4 : 1, 1 : 1, 1 : 2)   Rumunsko 500 divákov info
2. júl 2011, Charkov, Bukurešť
Ukrajina   5 : 13 (1 : 3, 3 : 2, 0 : 6, 1 : 2)   Slovensko 300 divákov info
Rumunsko   18 : 4 (6 : 0, 5 : 1, 4 : 3, 3 : 0)   Izrael
Por. Štát Z P R P GV GI +/− B
1.   Rumunsko 6 5 1 0 84 29 +55 16
2.   Slovensko 6 4 1 1 85 38 +47 13
3.   Ukrajina 6 2 0 5 42 73 −31 6
4.   Izrael 6 0 0 6 22 93 −71 0

Play-offUpraviť

1. – 29. október 2011, Atény, Košice
Grécko   13 : 7 (1 : 1, 6 : 2, 3 : 1, 3 : 1)   Slovensko info
Slovensko   3 : 9 (1 : 2, 1 : 1, 1 : 5, 0 : 1)   Grécko 400 divákov info
1. – 30. október 2011, Kiriši, Sant Andreu de Palomar
Rusko   6 : 13 (3 : 4, 2 : 4, 1 : 2, 0 : 3)   Španielsko
Španielsko   11 : 4 (5 : 3, 3 : 0, 1 : 1, 2 : 0)   Rusko
1. – 29. október 2011, Paríž, Skopje
Francúzsko   8 : 6 (1 : 1, 1 : 0, 4 : 4, 2 : 1)   Macedónsko
Macedónsko   12 : 4 (3 : 0, 3 : 1, 4 : 1, 2 : 2)   Francúzsko
1. – 29. október 2011, Tbilisi, Oradea
Gruzínsko   5 : 11 (2 : 2, 2 : 1, 1 : 4, 0 : 4)   Rumunsko
Rumunsko   18 : 6 (4 : 2, 6 : 1, 4 : 2, 4 : 1)   Gruzínsko
1. – 12. október 2011, Hamm, Gzira
Nemecko   21 : 5 (9 : 1, 6 : 2, 3 : 1, 3 : 1)   Malta
Malta   6 : 15 (1 : 4, 1 : 4, 2 : 3, 2 : 4)   Nemecko
1. – 29. október 2011, Kranj, Istanbul
Slovinsko   5 : 7 (0 : 0, 1 : 3, 3 : 2, 1 : 2)   Turecko 500 divákov
Turecko   9 : 9 (3 : 1, 3 : 1, 1 : 7, 2 : 0)   Slovinsko

Pozri ajUpraviť

Externé odkazyUpraviť

ZdrojeUpraviť